17:57:01 - سه شنبه 13 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بسترها برای افزایش همکاری‌های اقتصادی بین سمنان و دوشنبه فراهم است
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس اتاق سمنان در دیدار با شریف سعید‌ رئیس اتاق تاجیکستان که امروز 21 مهرماه در دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد از آمادگی بخش خصوصی استان سمنان برای همکاری‌های اقتصادی با فعالان این کشور فارسی‌زبان خبر داد و گفت: استان سمنان آماده همکاری‌های اقتصادی با فعالان تاجیکی است. ضمن اینکه تمامی بسترهای لازم برای تحقق و افزایش این همکاری‌ها در استان سمنان مهیا است.

به گزارش  سمنان لاین، علی اصغر جمعه‌ای ” رئیس اتاق سمنان اشتراکات فرهنگی ایران و تاجیکستان را در مراودات اقتصادی تاثیر‌گذار ارزیابی و اظهار کرد: از دیرباز مناسبات و روابط اجتماعی بین این دو کشور مناسب بوده و تبادلات فرهنگی در صدر کار این دو کشور بوده است .

رئیس اتاق سمنان تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود، توسعه و ارتباط تجاری و مناسبات اقتصادی فی‌مابین ایران و تاجیکستان می‌تواند گستردگی همکاری‌های اقتصادی را به همراه داشته باشد .

جمعه‌ای ضمن معرفی توانمندی‌های استان سمنان افزود‌: مبادله صنعتی و سرمایه‌گذاری مشترک در صنایع کشاورزی ، خدمات فنی و مهندسی ، معادن ، قطعات خودرو  و صنایع تبدیلی وجود دارد و اتاق سمنان و اتاق دوشنبه می‌توانند‌، حجم و مبادلات تجاری را در این زمینه‌های کاری ارتقاء ببخشند.

عضو اتاق بازرگانی ایران، سرمایه‌گذاران و اعضای اتاق بازرگانی‌ دوشنبه را به بازدید از صنایع استان سمنان‌ دعوت و بیان کرد: استان سمنان آماده همکاری اقتصادی با فعالان تاجیکی است و تمامی بسترهای لازم برای این مهم مهیا است.

 در ادامه ” شریف سعید رئیس اتاق بازرگانی تاجیکستان ” با تاکید بر مشترکات مذهبی و فرهنگی دو کشور بیان کرد: فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع تاجیکستان خواهان ارتباطات و رشد اقتصادی دو جانبه هستند.

شریف سعید از حضور و مشارکت تجار و صنعتگران ایرانی در سمینار سرمایه‌گذاری تاجیکستان قدردانی و بیان کرد: تاجیکستان می‌تواند ایران را در زمینه‌های مختلف به ویژه توسعه زیرساخت‌ها و کشاورزی شریک خود قرار دهد.

گفتنی است: در پایان این نشست تجاری که امروز 21 مهرماه برگزار شد، ریس اتاق سمنان به همراهی رایزن اقتصادی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه از نمایشگاه و توانمندی‌های اقتصادی تاجیکستان بازدید کردند .

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب