7:39:25 - دوشنبه 12 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان خبر داد: کلینیک‌ تخصصی طب سنتی-اسلامی در سمنان راه‌اندازی می‌شود / کلینیک طب پیشگیری به مرکزیت سمنان و ارائه خدمات به شهرستان‌های تحت پوشش
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سمنان از برنامه این دانشگاه برای راه‌اندازی کلینیک‌های طب سنتی-اسلامی در استان خبر داد و گفت: پس از راه‌اندازی موفق کلینیک‌های کار و طب پیشگیری در استان و استقبال شهروندان از آن، کلینیک تخصصی نیز راه‌اندازی خواهد شد.

به گزارش سمنان لاین ، دکتر مهدی شادنوش در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر، اظهار کرد: در حال حاضر در حال مقدمه‌چینی برای ایجاد این کلینیک و جذب متخصصان طب سنتی و اسلامی در استان هستیم.

وی اضافه کرد: با توجه به علاقه‌مندی بسیاری از مردم به طب سنتی اسلامی ، پیش‌بینی می‌شود که راه‌اندازی کلینیک طب سنتی- اسلامی نیز همچون دیگر کلینیک‌های افتتاح شده در استان با استقبال مردم روبرو باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سمنان با اشاره به راه‌اندازی کلینیک طب پیشگیری در سمنان، از اجرای طرح ملی «پایش سلامت شهروندان» در سراسر این استان خبر داد و افزود: این پایش در حال حاضر در سطح کارکنان ادارات دستگاه‌های اجرایی، خبرنگاران و اعضای انجمن خبرنگاران استان و…برگزار و با استقبال طیف‌های مختلف اجتماعی همراه بوده است.

وی با بیان اینکه طب پیشگیری در ایران سابقه چندانی ندارد، خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سمنان از معدود دانشگاه‌هایی است که کلینیک طب پیشگیری را راه‌اندازی کرده است.

وی با اشاره به مرکزیت این کلینیک در مرکز استان، خاطرنشان کرد: تمامی شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سمنان، می‌توانند از خدمات این کلینیک تخصصی بهره‌مند شوند.

دکتر شادنوش،با اشاره به بالا بودن هزینه درمان، تصریح کرد: هزینه پیشگیری بسیار پایین‌تر از هزینه درمان است لذا باید به سمت فعالیت‌های آموزشی و پیشگیرانه حرکت کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی سمنان با اشاره به اجرایی شدن طرح«پایش سلامت خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای استان سمنان» تصریح کرد: خبرنگاران از مهمترین اقشار موثر در هر جامعه‌اند و با توجه به اثرگذاری بالای آنها بر طیف وسیعی از لایه‌های اجتماعی، از طریق آنها می‌توان به فراگیر شدن فرهنگ سلامت و پیشگیری کمک کرد.

این عضو هیات علمی دانشگاه با بیان اینکه شیوه زندگی امروز با گذشته تفاوت‌های زیادی دارد، افزود: به همین دلیل ممکن است بسیاری از مواد غذایی که در گذشته مصرف می‌شده امروزه برای شهروندان چندان مناسب نباشد.

شادنوش به تحرک بالا و فعالیت‌های بدنی افراد در زندگی سنتی و غیرماشینی گذشته اشاره و تصریح کرد: در آن شیوه زندگی سوخت و ساز بدن بالا و امکان مصرف موادغذایی پرکالری مانند روغن‌های حیوانی، موادغذایی پرچرب و… وجود داشت اما ضریب فعالیت‌های بدنی در شیوه زندگی امروزی به شدت کاهش یافته لذا مصرف بسیاری از موادغذایی که ممکن است توسط پدران و یا پدربزرگان و مادربزرگان ما مصرف می‌شده و مشکل جدی از ناحیه آن متوجه آنها نمی‌شده، امروز مناسب مصرف شهروند امروز نباشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب