17:59:25 - دوشنبه 12 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حمایت ویژه دادستانی از تولیدگران ششمین استان صنعتی ایران
کانال تلگرام سمنان لاین

دادستان مرکز استان سمنان بر حمایت جدی دستگاه قضا از بخش تولید و صنعت استان تاکید کرد و گفت: بیش از نیمی از مردم سمنان از طریق واحدهای صنعتی ارتزاق می‌کنند.

به گزارش سمنان لاین به نقل ازایسنا حیدر آسیابی ،با اشاره به عزم جدی دادگستری استان برای حمایت از فعالان صنعتی استان، تشکیل کمیته حمایت قضایی از واحدهای صنعتی و سرمایه‌گذاری در استان را در همین راستا ارزیابی و اظهار کرد: استان سمنان از معدود استان‌هایی است که با راه‌اندازی این کارگروه در شرایط تحریم به کمک بخش تولید داخل آمده است.

وی از توفیقات متعدد این کمیته در استان خبر داد و افزود: این کارگروه به طور ماهانه جلسات منظمی برگزار و طی آن با حضور مسئولان دستگاه‌های مختلف استان و فعالان بخش تولید و خصوصا واحدهای مشکل‌دار به رفع مشکلات این واحدها  می‌پردازد.

آسیابی،با بیان اینکه بیش از 2 هزار واحد صنعتی و تولیدی فعال در سطح استان فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: استان سمنان جز 6 استان صنعتی کشور محسوب شده و بسیاری از واحدهای صنعتی مستقر در استان از صنایع مادر کشور بوده و از این رو تداوم فعالیت و خط تولید آنها از نظر اقتصادی برای کشور از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که فعالیت آن‌ها بر کل اقتصاد کشور موثر است.

شمار شاغلین بخش صنعت در سمنان بیشتر از شاغلین بخش دولتی‌اند

دادستان مرکز استان سمنان، با بیان اینکه تعداد شاغلین در بخش صنعت استان سمنان از تعداد شاغلین در بخش دولتی بیشتر است، اضافه کرد: نان بیش از نیمی از جمعیت استان سمنان با چرخیدن چرخ این صنایع به سر سفره آنها می‌آید و لذا کمک به تداوم فعالیت این واحدها در همه این سال‌ها و بویژه در دوران تحریم‌های بین‌المللی از اولویت‌های دادستانی سمنان بوده است.

این مقام ارشد قضایی،با اشاره به تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از بخش اقتصادی کشور از سال 92 تاکنون؛ به نامگذاری‌های سالیانه معظم‌له در طول سه سال اخیر اشاره و بیان کرد: از سال 92 که شعار سال، حماسه سیاسی و اقتصادی بود تا سال گذشته که بحث اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی رهبری فرزانه مطرح شد و همچنین در نامگذاری امسال نیز که به نوعی بر ضرورت حمایت از بخش اقتصادی کشور تاکید ویژه‌ای داشته‌اند، دادستانی سمنان کوشیده است به انحاء مختلف در راستای عمل به فرامین مقام معظم رهبری، نگاه ویژه‌ای به حمایت از فعالان این بخش داشته باشد و تشکیل کمیته حمایت قضایی از صنعت و سرمایه‌گذاری نیز در همین راستا بوده است.

وی با بیان اینکه در این سه سال به طور مرتب جلسات این کمیته برگزار و در برخی نشست‌های مشترک با شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی نیز شرکت داشته‌ایم تا به کمک واحدهای صنعتی مشکل‌دار استان که متاثر از تحریم‌های ظالمانه غرب با مشکلاتی مواجه بودند، شتافته و از تعطیلی خط تولید آنها جلوگیری کنیم.

آسیابی با بیان اینکه واحدهای مشکل‌دار در این جلسات حضور می‌یابند،تصریح کرد: در همین جلسه که با حضور مسئولان مختلف دستگاه‌های اجرایی استان برگزار می‌شود، مشکلات واحدها که عمدتا دربرگیرنده مشکلات مالیاتی، بیمه‌ای،نقدینگی و…است، مطرح و در همان جلسه که مسئولان ارشد اقتصادی استان و از جمله استاندار سمنان نیز حضور دارند درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.

آسیابی با بیان اینکه اعتماد بالایی بین بخش تولید و اعضای این کمیته و بویژه دستگاه قضا بوجود آمده، یادآوری کرد: برپایی این جلسات در طول سال‌های تحریم کمک کرد که از تعطیلی بسیاری از این واحدها جلوگیری و مانع از بیکاری کارگران و پرسنل این واحدها شویم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب