18:58:37 - پنجشنبه 8 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کواکبیان در دانشگاه دامغان : ناچار به پذيرفتن بعضي محدوديت ها در بحث هسته اي هستيم
کانال تلگرام سمنان لاین

دبير کل حزب مردم سالاري گفت: ما هرگز ادعا نداريم که به همه امتيازات در بحث مذاکرات هسته‌اي دست پيدا کرديم، ناچاراً  بعضي از محدوديت ها را بايد داشته باشيم.

به گزارش سمنان لاین دکتر مصطفي کواکبيان  در آئين بازتأسيس انجمن اسلامي دانشگاه دامغان در جمع رئيس، اساتيد و دانشجويان در محل تالار انديشه اين دانشگاه به نقش و جايگاه دانشگاه و دانشجويان در آگاه سازي جامعه پرداخت و افزود: اين قشر فرهيخته بايد با هوشياري و ذکاوت سياسي بتوانند کار را به پيش ببرند.

وي تصريح کرد: يکي از نکاتي که دانشجويان مي توانند در عرصه هاي سياسي حضوري پر رنگ داشته باشند اين است که اين قشر پويا و زنده در انتخابات ليست ارائه دهند و در اين عرصه سياسي مشارکت فعال داشته باشند.

مي خواهند دانشجويان را از سياست دور کنند

نماينده سابق مردم شهرستان هاي سمنان، مهديشهر و سرخه در مجلس شوراي اسلامي با ابراز تاسف از اينکه دست هايي در کار است که مي خواهند دانشجويان را از سياست دور کنند، گفت: بايد با نهايت آرامش و نظم و برنامه ريزي دقيق بتوانيم حضور دانشجويان را در عرصه سياسي تقويت کنيم.

کواکبيان با تاکيد بر اينکه دانشگاه هاي ما نبايد شعبه اي از احزاب باشد، اظهار داشت: انجمن هاي اسلامي دانشگاه ها بايد با تدبير و برنامه ريزي خاص بتوانند به اهداف و امورات خود بپردازند و در عرصه هاي سياسي حضوري به جا و پر رنگ داشته باشند.

وي اضافه کرد: انجمن اسلامي دانشجويان نيازمند يک حرکت تشکيلاتي است.

امروز هيچ چيزي قابل سانسور نيست

اين چهره اصلاح طلب، آگاهي بخشي، آموزش، تحليل مسائل سياسي روز را از مهم ترين موضوعاتي دانست که انجمن اسلامي دانشگاه دامغان بايد به آن توجه و آن را در سرلوحه کارهاي خود قرار دهد.

کواکبيان با اشاره به اينکه امروزه هيچ چيزي قابل سانسور نيست، افزود: ما هرگز ادعا نداريم به همه آرمان ها دست پيدا کرديم بلکه اميدواريم با تأسيس انجمن اسلامي در دانشگاه اين حرکت و سير را دنبال کند تا بتوانيم به اهداف و آرمان هاي مورد نظر خودمان دست پيدا کنيم.

وي خاطر شان کرد: دانشجويان ما مي توانند در بيرون از دانشگاه عضو هر حزب و گروهي باشند ولي در دانشگاه ها نبايد حزبي ايجاد يا شعبه اي از احزاب به وجود آيد.

ناچار به پذيرفتن بعضي محدوديت ها در مذاکرات هسته اي هستيم

عضو سابق کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس هشتم همچنين به بحث مذاکرات هسته اي پرداخت و اظهار داشت: يکي از افتخارات تيم مذاکره کننده ما اين است که نظام به آنان اعتماد کرد و آنان نيز با حمايت نظام و رهبري انقلاب کار خود را دنبال کردند.

کواکبيان اضافه کرد: در اين شرايط بايد اجماع داخلي صورت گيرد چون نظام و رهبر فرزانه انقلاب بارها از اعضاي تيم مذاکره کننده هسته اي حمايت خودشان را اعلام کرده اند.

وي تأکيد کرد: ما هرگز ادعا نداريم که به همه امتيازات در بحث مذاکرات هسته اي دست پيدا کرديم ولي ناچاراً بعضي از محدوديت ها را بايد داشته باشيم.

وي خاطرنشان کرد: در بحث مذاکرات هسته اي به نتايج و ثمرات خوبي نيز دست يافته ايم که رفع و برداشتن تحريم ها از نکات مثبت و قوت اين نتايج مهم و حساس به شمار مي آيد.

مجلس شوراي اسلامي نيازمند يک خانه تکاني جدي است

عضو هيئت علمي دانشگاه علامه طباطبايي تهران به انتخابات آينده مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر اينکه مجلس شوراي اسلامي نيازمند يک خانه تکاني جدي است.

کواکبيان تأکيد کرد: استيضاح وزير راه و شهرسازي يک افتضاح سياسي بود که در پايان وزير مجدد توانست از مجلس رأي اعتماد کسب کند.

وي گفت: مجلس در نظام جمهوري اسلامي ايران محور بسياري از تصميم گيري ها است و از اهميت والايي برخوردار است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب