18:08:52 - سه شنبه 6 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تور خانوادگی دوچرخه سواری در کویر سمنان برگزار می شود
کانال تلگرام سمنان لاین

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: برای نخستین بار تور خانوادگی دوچرخه سواری در کویر سمنان برگزار می شود.

به گزارش سمنان لاین مریم سلمانیان روز سه شنبه اظهار داشت: اجرای این تور یک روزه، ساعت شش صبح روز جمعه هفدهم مهر 94، از مقابل امامزاده یحیی(ع) سمنان و درب خانه تاریخی طاهری، تا منطقه باستانی میرک برنامه ریزی شده است.
وی گفت: شرکت کنندگان در این تور خانوادگی دوچرخه سواری 30 کیلومتر به طور رفت و برگشت در طول مسیر این تور طی می کنند.
وی هدف از برگزاری این تور را معرفی کویر سمنان و مناطق باستانی، ترویج گردشگری، توسعه فرهنگ دوچرخه سواری و ورزش های همگانی و افزایش روحیه شادابی و نشاط در خانواده ها عنوان کرد.
سلمانیان با اشاره به اهدای هدیه به 10 نفر از شرکت کنندگان در تور دوچرخه سواری خانوادگی در سمنان، خاطرنشان کرد: شهروندانی که تمایل به حضور در این تور دوچرخه سواری خانوادگی را دارند، نام، نام خانوادگی و کد ملی خود را به سامانه 30006418 پیامک کنند.
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان ابراز امیدواری کرد: برگزاری این تور زمینه ساز برگزاری تورهای ورزشی و کویرنوردی در سالهای آینده در سطح ملی و بین المللی در سمنان باشد.
تور خانوادگی دوچرخه سواری با همکاری انجمن دوستداران میراث فرهنگی و طبیعی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، شورای اسلامی شهر و سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سمنان برگزار می شود.
محوطه میرک در اطراف روستای دلازیان در هشت کیلومتری جنوب سمنان واقع شده است و بر اساس یافته های باستان شناسان شامل سنگ تراشه های دست ساز، این محوطه بیشتر منتسب به ادوار پارینه سنگی جدید و فراپارینه سنگی است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب