17:54:07 - یکشنبه 4 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان ” حوزه گردشگری یک فرصت بسیار خوب برای شهرستان شاهرود
کانال تلگرام سمنان لاین

 مدیرکل اموراقتصادی ودارایی استان سمنان گفت: نامگذاری 10 سال گذشته و و تبیین شعارهای مربوطه از سوی رهبرمعظم انقلاب ، بیانگر این نکته است که بی توجهی به مسایل اقتصادی و سرمایه گذاری کشور، صدمه جبران ناپذیری خواهد داشت.

به گزارش سمنان لاین، امیر خلیلی خواه روز یکشنبه در جلسه شهرستانی مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در شهرستان شاهرود افزود: امروزه اولویت در نظام سیاسی و اجتماعی کشور با امور اقتصادی است که رهبری نظام هم بر آن تاکید دارد.
وی افزود: در یک دهه قبل سهم بخش دولتی از منابع 70 درصد بود و در این شرایط هیچ بخش خصوصی یارای مقابله را نداشت که سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی به همین منظور ابلاغ شد.
خلیلی خواه گفت: با همه اقدامات انجام شده، وضعیت کسب و کار به خاطر کاغذبازی های اداری و افزایش هزینه های تولید راضی کننده نیست.
وی افزود: با وجود تصویب قانون رفع موانع تولید، هنوز ظرفیت های لازم در شهرستانها شکل نگرفته و واحد های تولیدی از قوانین و مقررات و ظرفیت اجرایی این قانون اطلاع زیادی ندارند که این نشان دهنده کوتاهی برخی مسوولان اجرایی است.
خلیلی خواه با بیان اینکه اقتصاد کشور باید درون نگر و برونگرا باشد افزود: ابتدا ظرفیت های داخلی باید شناسایی شود و سپس استفاده بهینه از این ظرفیت ها باید انجام شود.
وی دوران پسا تحریم را یک فرصت دیگر برای جذب سرمایه گذار اعلام کرد و گفت: کشورهای مختلفی آمادگی خود را برای سرمایه گذاری اعلام کرده اند که مسئولین و نخبگان استانها و شهرستانها باید با شناساندن فرصت ها ، این سرمایه ها را جذب کنند.
وی افزود: استان سمنان از شرایط ویژه اقلیمی و جغرافیایی برخوردار است و معادن بسیار زیاد و همچنین محصولات کشاورزی شرق استان زمینه های بسیار مهمی را برای سرمایه گذاری دارند.
خلیلی خواه گفت: مرکز خدمات سرمایه گذاری آماده رفع مشکلات سرمایه گذاران در بخش های مختلف است و برای همین منظور کمیسیون های مختلفی را راه اندازی نموده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان، حوزه گردشگری را یک فرصت بسیار خوب برای شهرستان شاهرود اعلام کرد و گفت: باید با استفاده از ظرفیت دانشگاهها و تشکیل بانک اطلاعاتی فعالان و سرمایه گذاران و نخبگان ، ایده ها تجاری سازی شوند.
سیدمحمدرضا هاشمی فرماندار شهرستان شاهرود نیز در این جلسه گفت: این شهرستان بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه های کشاورزی و گردشگری دارد.
وی افزود: در بخش کشاورزی امسال کارهای بزرگی انجام شده است که صادرات انگور و زردآلو با نام شاهرود از جمله این امور بوده است.
فرماندار شاهرود، در زمینه توسعه گردشگری هم گفت: برگزاری همایش های مختلف و بازدید گردشگران خارجی از اماکن گردشگری این شهرستان در رونق گردشگری شاهرود موثر است.
در این جلسه تعدادی از سرمایه گذاران، صاحبان مشاغل، مسئولان و کارشناسان دیدگاه های خود را مطرح کرده و تبادل نظر نمودند.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب