10:04:30 - شنبه 3 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عدم شناسایی5 تن از 7 جان‌باخته استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

جانشین مدیرکل حج و زیارت استان از انتقال پیکر یکی از حجاج جان‌باخته استان سمنان در فاجعه منا به کشور خبر داد و گفت: به استثنای یکی از جان‌باختگان مکه و یکی از جان‌باختگان فاجعه منا، هنوز پیکر هیچ‌کدام از جان‌باختگان حوادث مکه و منای استان سمنان شناسایی نشده‌اند.

سیدعلی میرقاسم‌پور با بیان اینکه مرگ 7 جان‌باخته استان تایید شده است، اظهار کرد: سه تن از قربانیان سمنانی مربوط به حادثه جرثقیل مکه بوده که پیکر یکی از آنها شناسایی و پیکر دو تن دیگر هنوز شناسایی نشده است که در همین راستا نمونه خون بستگان این دو جان‌باخته برای آزمایش “دی ان ای” به مسئولان ذیربط تحویل شده است.

وی با بیان اینکه انتقال پیکر این دو جان باخته حادثه مکه هنوز مشخص نیست، اضافه کرد: از آنجا که همه مسئولان سعودی درگیر مسئله فاجعه منا هستند، انتقال پیکرهای جان‌باختگان حادثه نخست همچنان نامشخص است.

جانشین مدیرکل حج و زیارت استان،با بیان اینکه پیکر علی صرفی از جان‌باختگان دامغانی استان سمنان که از طریق کاروان‌های تهران به سرزمین وحی اعزام شده بود، امروز وارد کشور شده است، خاطرنشان کرد: پیکر این جان‌باخته فاجعه منا که علی صرفی نام دارد به طور مستقیم به زادگاهش دامغان منتقل می‌شود و تشییعی در مرکز استان برگزار نخواهد شد.

میرقاسم‌پور،با بیان اینکه پیکر سه تن از قربانیان فاجعه منا استان سمنان نیز شناسایی نشده است، افزود: مرگ این افراد تایید شده اما پیکر آنها شناسایی نشده و لذا بعد از انتقال به کشور از طرق مختلف و از جمله آزمایش دی ان ای شناسایی و برای دفن تحویل خانواده‌های آنها خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به برنامه اداره کل حج و زیارت استان برای تشییع پیکر این قربانیان ادامه داد: چنانچه پیکر دیگر قربانیان حادثه مکه و فاجعه منا به صورت گروهی به استان منتقل شود، آیین تشییع باشکوهی برای این حجاج در مرکز استان نیز برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه تمامی قربانیان این دو فاجعه در گلزارهای شهدای شهر خود به خاک سپرده می‌شوند، تصریح کرد: تمامی هماهنگی‌های لازم برای خاک‌سپاری جان‌باختگان حج امسال استان سمنان در گلزارهای شهدای استان انجام گرفته است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب