7:38:16 - شنبه 3 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری جشن ورود به دانشگاه دانشجویان جدید‌الورود دانشگاه سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

رئیس دانشگاه سمنان در این آئین ضمن تسلیت حادثه منا و جان‌باختن تعداد زیادی از مسلمانان و هموطنان‌مان گفت‌: دانشجویان باید از این فرصت پیش آمده به نحو احسن استفاده کنند.

به گزارش سمنان لاین به نقل از روابط عمومی دانشگاه سمنان دکتر عباس هنر بخش رئوف ، دوران دانشجویی را یکی از بهترین دوران زندگی دانست و اظهار امیدواری کرد: همه دانشجویانی که پا به عرصه دانشگاه گذاشتند بتوانند این دوران را با موفقیت طی و ضمن ارتقای علمی از نظر فرهنگی و اجتماعی هم ارتقاء یابند.

رئیس دانشگاه سمنان از پذیرش نزدیک به یک هزار نفر از فارغ‌التحصیلان این دانشگاه در دوره‌های کارشناسی ارشد خبر داد و گفت‌: امسال حدود سه هزار نفر در دانشگاه سمنان در کنکور سراسری پذیرفته شدند که حدود دو هزار نفر از این افراد تا‌کنون ثبت نام کرده‌اند.

دکتر هنر بخش با اشاره به آماده بودن زیرساخت‌های ورزشی ، هنری ، سیاسی و اجتماعی در دانشگاه تصریح کرد: دانشجویان در کنار دنبال کردن اهداف علمی‌شان می‌توانند در این فضاها نیز فعالیت داشته و اوقات فراغت خود را به نحو احسن و هدایت شده سپری کنند.

وی دانشگاه را محیطی مقدس دانست و گفت: دانشجویان باید شان دانشجو و دانشگاه را حفظ و برای دانشجویانی که برای تحصیل خود تلاش کنند و از معدل بالایی برخوردار باشند شرایط خاص ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر فراهم می‌شود.

رئیس دانشگاه سمنان ، شمار دانشجویان این دانشگاه را حدود 16 هزار نفر اعلام کرد .

حجت الاسلام حسین ذوالفقاری لقب مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان هم در این مراسم خطاب به دانشجویان گفت: از رفاقت با افراد تنبل خودداری و دوستانی را برای خود برگزینند که باعث پیشرفت‌تان شود و از عمر دانشجویی خود که بسیار کوتاه است و به سرعت سپری می‌شود به بهترین نحو استفاده کنید.

وی از دانشجویان خواست تا نسبت به شبهات خود در زمینه‌های مختلف با همدیگر دست و پنجه نرم کنند و سعی کنند این شبهات علمی را با کمک اساتید و دوستان آگاه و مطمئن رفع کنند.

حجت الاسلام ذوالفقاری لقب همچنین بر رعایت ادب و مراقبت از رفتار و پوشش مناسب در محیط دانشگاه تاکید کرد.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه سمنان بر خودسازی در کنار تحصیل تاکید کرد و گفت: دانشجویان می توانند براساس فرصت و علاقه خود در فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی دانشگاه شرکت کنند.

معاون دانشجویی و رئیس ستاد استقبال از دانشجویان دانشگاه سمنان هم از فعالیت بیش از 120 دانشجو در ستاد استقبال خبر داد و گفت: این دانشجویان از تیرماه برای برگزاری این مراسم برنامه‌ریزی خود را آغاز کردند.

دکتر مسعود نصیری با اشاره به عضویت 9 نفر از مدیران بخش‌های مختلف دانشگاه در ستاد استقبال از دانشجویان تصریح کرد: کسب رضایت دانشجویان و خانواده آنان به همراه برنامه‌ریزی برای استقبال و هماهنگی بین تشکل های صنفی ، کانون‌ها و انجمن‌های علمی از اهداف ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود است.

همچنین در این مراسم از فرزند شهید اخلاقی از سرداران شهید استان و شهید شاخص فرهنگی کشور که از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه سمنان است نیز قدردانی شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب