18:46:40 - پنجشنبه 1 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پایش 800 واحد صنعتی، خدماتی و کشاورزی استان سمنان در نیمه اول امسال‌
کانال تلگرام سمنان لاین

حمید راحتی سرپرست معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان سمنان، در این نشست از پایش بیش از 800 واحد صنعتی، خدماتی و کشاورزی طی شش ماه اول سال‌جاری در این استان صنعتی خبر داد.

وی ضمن تشکر از کارشناسان حوزه محیط‌زیست انسانی این استان، گفت: فقدان طرح آمایش سرزمین در کشور و به طبع آن در استان سمنان و نیز عدم وجود ضوابط استقرار صنایع به صورت منطقه‌ای از جدی‌ترین چالش‌های اجرای ضوابط استقرار است. ضمن اینکه گسترش مناطق مسکونی به سمت شهرک‌ها و نواحی صنعتی در استان از عواقب فقدان طرح آمایش سرزمین در این استان است.

راحتی گفت: باید راه‌کارهای لازم جهت کاهش معضلات و مشکلات موجود در اجرای ضوابط استقرار صنایع از جمله ناهمگنی در اجرای زون‌بندی شهرک‌های صنعتی، دقت نظر کارشناسی منطبق بر ضوابط و مقررات زیست محیطی، پایش مداوم با استفاده از تکنولوژی‌های جدید، تداوم آموزش کارشناسان، اعمال محدودیت استقرار صنعت در برخی از شهرک‌ها و نواحی صنعتی تا رده‌های مشخصی، تامین تجهیزات آزمایشگاهی برای ادارات شهرستان‌ها، امکان کنترل آنلاین واحدهای صنعتی، الزام اتصال فاضلاب شهرک‌های صنعتی به شبکه‌های بازیافت آب، عدم استقرار صنایع آب‌بر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فاقد زیر ساخت تصفیه‌خانه، مورد بررسی و بازخوانی قرار گیرد.

معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان در ادامه با اشاره به پایش بیش از 800 واحد صنعتی، خدماتی و کشاورزی در شش ماه اول امسال ،تصریح کرد: با برقراری پایش‌های مستمر و شبانه‌روزی در استان با هر گونه آلودگی محیط زیست قاطعانه و قانونی برخورد می‌کنیم.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب