9:30:46 - پنجشنبه 1 اکتبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش قربانیان استان سمنانی حوادث مکه و منا
کانال تلگرام سمنان لاین

سیدعلی میرقاسم‌پور جانشین مدیرکل حج و زیارت استان  با تایید این خبر، اظهار کرد: البته تنها سه قربانی حادثه جرثقیل مکه از زوار کاروان‌های حج و زیارت استان سمنان بودند و 4 قربانی دیگر از حجاج استان بودند که از طریق کاروان‌های سایر استان‌ها به عنوان روحانی، خدمه، خبرنگار و …اعزام شدند.

وی،از حضور امام جمعه دامغانی مرودشت و یک خبرنگار شاهرودی شاغل در سانه‌های پایتخت در بین جان‌باختگان این حوادث خبر داد و افزود: حجت‌الاسلام واحدی امام‌جمعه مرودشت و از روحانیان دامغانی است که به عنوان روحانی کاروان به سرزمین وحی اعزام شده است. همچنین حسینی از خبرنگاران شاهرودی است که به عنوان خبرنگار از طریق کاروان‌های تهران اعزام شده از جمله جان‌باختگانی هستند که پیکر آنها برای تشییع به استان منتقل می‌شود.

شناسایی پیکر یکی دیگر از مفقودین دامغانی

جانشین مدیرکل حج و زیارت استان،از شناسایی پیکر یکی دیگر از مفقودین دامغانی که از طریق سایر استان‌ها به مکه اعزام شده خبر داد و تصریح کرد: علی صرفی از زوار دامغانی است که جانباز و خانواده شهید است و امروز مراسم یادبود ایشان برگزار و استاندار و مسئولان حج و زیارت استان در آن حضور یافتند.

وی ادامه داد: متاسفانه یک روز پس از این واقعه، مادر ایشان نیز که مادر شهید است دارفانی را وداع گفته است.

این مقام مسئول،همچنین تصریح کرد: زنده یاد مجید یونسی نیز از حجاج شاهرودی است که از طریق کاروان‌های استان تهران به عربستان اعزام و در فاجعه منا مفقود شده است. البته هنوز پیکر این زائر هم‌استانی شناسایی نشده است.

وی، از ورود دومین کاروان حجاج شهرستان سمنان در صبح امروز خبر داد و خاطرنشان کرد: همه حجاج اعزامی از مرکز استان به سمنان برگشتند.همچنین سومین کاروان استان که شامل حجاج شهرستان دامغان است امشب وارد کشور می‌شوند.

جانشین مدیرکل حج و زیارت استان، ادامه داد: کاروان حجاج گرمساری 12 مهرمان و دو کاروان شهرستان شاهرود نیز در روزهای 16 و 18 مهرماه وارد استان خواهند شد.

تشییع پیکر جان‌باختگان مکه و منا در مرکز استان

وی از تشییع پیکر جان‌باختگان فاجعه‌های مکه و منا در مرکز استان خبر داد و تصریح کرد: آیین تشییع این حجاج پیش از انتقال به شهرستان‌های خود در مرکز استان و با حضور مردم و مسئولان استان تشییع خواهند شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب