10:02:44 - چهار شنبه 30 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
“ردیابی مرغ و آلایش طیور”در سمنان کلید خورد
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان از آغاز اجرای طرح ردیابی گوشت مرغ و آلایش طیور در این استان خبر داد.

دکتر سعیدی با اشاره به اجرای دستورالعمل شناسایی و ردیابی دام‌زنده و فرآورده‌های خام دامی، اظهار کرد: این طرح در راستای مصوبات برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و تاکید دولت بر تضمین کیفیت فراورده‌های خام دامی از مزرعه تا سفره در سطح استان سمنان آغاز شد.

وی اضافه کرد: این برنامه در مرحله نخست برای ردیابی مرغ زنده، گوشت مرغ و آلایش طیور با همکاری مدیران کشتارگاه‌های طیور استان، مسئولان فنی کشتارگاه‌های طیور، اتحادیه مرغداران و تعاونی‌های مرغداران اجرایی می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با بیان اینکه طرح شناسایی و ردیابی برای اولین بار مهرماه سال‌جاری در استان اجرایی شده است گفت: با اجرای این طرح برای همه مصرف‌کنندگان گوشت مرغ و فرآورده‌های آن مشخص می‌شود، محصولی که در بازار است از کدام مرغداری و کشتارگاه بوده و منشاء تولید آن کجا است.

وی تصریح کرد: در طرح ردیابی محصولات مرغ کیفیت این محصولات تضمین شده و فرآیند مرغ از تولید تا انتقال و بسته‌بندی مورد نظارت و ارزیابی دقیق قرار می‌گیرد .

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت اجرای این طرح، خاطرنشان کرد: اجرایی شدن این طرح بیش از یک میلیون و 800 هزار میلیون ریال هزینه در برداشته است.

دکتر سعیدی با اشاره به نقش و اهمیت دامپزشکی، خاطرنشان کرد: راه انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و راه‌های سرایت آن به انسان از طریق مصرف گوشت قرمز و سفید آلوده و سایر فرآورده‌های خام دامی ممکن می‌شود و به همین دلیل این اداره کل برنامه‌های مختلفی را برای سالم‌سازی این بخش انجام می‌دهد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب