7:34:04 - سه شنبه 29 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جوجه ریزی در مرغداری های شهرستان سمنان از سه میلیون قطعه فراتر رفت / سهم 22 درصدی شهرستان سمنان در جوجه ریزی مرغداری های استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

رییس اداره دامپزشکی شهرستان سمنان گفت: در شش ماه سال 94 تعداد سه میلیون و 96 هزار و 235 قطعه جوجه ریزی در مرغداری های این شهرستان انجام شد.

 

به گزارش سمنان لاین ٬ وحید قدس گفت: این میزان جوجه ریزی در نیمه اول سال 94 در شهرستان سمنان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 20 درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به سهم 22 درصدی شهرستان سمنان از جوجه ریزی در مرغداری های استان سمنان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در شهرستان سمنان، 56 واحد پرورش مرغ گوشتی، شش واحد پرورش مرغ تخمگذار و پولت و دو واحد مرغ مادر و اجداد با ظرفیت دو میلیون و 139 هزار و 400 قطعه در هر دوره پرورش وجود دارد.

قدس تصریح کرد: این مرغداریها به تولید گوشت مرغ، تخم مرغ خوراکی و تخم مرغ نطفه دار می پردازند که بخش عمده ای از این تولیدات به سایر شهرستانهای استان سمنان و استانهای مجاور منتقل می شود.

وی گفت: ارتقای ساختار بهداشتی مرغداریها و استفاده از فناوریهای مدرن، در کنار رعایت مقررات بهداشتی و قرنطینه ای دامپزشکی، می تواند ضمن افزایش بهره وری و کاهش بیماریها، ارتقای امنیت غذایی جامعه را به دنبال داشته باشد.

رییس دامپزشکی شهرستان سمنان تاکید کرد: به دلیل اهمیت موضوع امنیت غذایی شعار سال 2015 از سوی سازمان جهانی بهداشت «بهبود امنیت غذایی از مزرعه تا سفره» تعیین شده است که دامپزشکی در تحقق این شعار نقش و جایگاه ویژه ای دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب