8:54:39 - یکشنبه 27 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نکته مهم و کلیدی در سخنان استاندار این بار درخصوص پروژه حرم مطهر یحیی بن موسی( ع) ؛ مطالبه مردم سمنان!
کانال تلگرام سمنان لاین

محمد وکيلي در جلسه هيات امناي امامزاده يحيي‌(ع) که در سالن غدير استانداري و با حضور فرماندار سمنان، شهردار سمنان و مديران دستگاه‌هاي اجرايي ذيربط و مشاور طرح برگزار شد گفت: توسعه حرم امامزاده يحيي‌(ع)، به عنوان اولويت توسعه‌اي سمنان بايد به يک مطالبه و خواست عمومي تبديل گردد.

 

به گزارش سمنان لاین ، وکيلي ضمن تاکيد بر اهميت تشکيل مستمر شوراي راهبردي طرح توسعه حرم امامزاده يحيي‌(ع) گفت: از کساني که تجربيات خوبي در شهرهايي همچون مشهد مقدس، قم و شيراز داشته اند براي عضويت در اين شورا دعوت گردد.

 

استاندار سمنان با اشاره به تجربيات موفق شهرهاي مشهد و قم، خاطرنشان کرد در سمنان ميتوانيم از تجربه موفق مشهد مقدس استفاده نماييم تا اجراي اين طرح با کمترين موانع و با سرعت به پيش برود.

 

وي افزود: محوريت پيگيري اجراي اين طرح با اختيارات کامل بايد در اختيار شهردار سمنان باشد و اوقاف، ميراث فرهنگي و مسکن و شهرسازي و ديگر دستگاه‌هاي ذيربط با شهردار سمنان در اين زمينه همکاري کامل داشته باشند و اختيارات امور مرتبط را به شهردار واگذار نمايند.

 

وي با تاکيد بر اينکه طرح توسعه امامزاده يحيي‌(ع) از اولويت‌هاي اصلي سمنان و با نگاه توسعه‌اي است افزود: براي توسعه پايدار ناگزيريم در بعضي مواقع از اولويت‌هاي کوتاه مدت صرف نظر نماييم تا زيرساخت‌هاي توسعه‌اي و بلند مدت را براي سمنان ايجاد کنيم.

 

وکيلي همچنين بر ضرورت معرفي مناسب طرح و توجيه اقتصادي آن تاکيد کرد و اهميت آنرا در جذب سرمايه گذار و رونق شهر و ايجاد درآمد درازمدت براي شهر و شهرداري را خاطرنشان و مورد تاکيد قرار داد و از سازمان عمران و بهسازي خواست تا با همکاري شهرداري سمنان طرح‌هاي مربوطه براي زمين هايي که در طرح 18 هکتاري و بافت فرسوده براي اين پروژه معين شده را به همراه طرح توجيه اقتصادي، تا قبل از پايان سال آماده ارائه نمايد.

 

ايشان همچنين در خصوص فازهاي اجرايي طرح تاکيد کرد که لازم است مديريت منابع بصورت مناسبي انجام شود و آن فازهايي را در اولويت بگذاريد که زودتر به مردم خدمت مي‌رساند.

 

وکيلي همچنين خاطرنشان کرد: مردم ما خيرترين و قدردان‌ترين مردم در کشور هستند و بيشترين زکات را نيز در کشور پرداخت کرده اند و از فرهنگ بالايي برخوردار هستند. وي از شوراي شهر و شهردار سمنان و موثرين سمنان خواست تا اين فرهنگ مردم را بهتر بشناسند و قدردان چنين مردمي باشند و با جلب رضايت و اعتماد مردم، آنان را به حمايت و همکاري در اجراي اين طرح بزرگ ترغيب نمايند.

 

استاندار سمنان همچنين تاکيد کرد موضوع تثبيت حرم امامزاده يحيي (ع) بعنوان حرم چهارم اهل بيت، بايد مردمي شود و در سطح جامعه مطرح و به يک مطالبه و خواست عمومي تبديل گردد. وي از صداوسيما، شوراي شهر و شهرداري و همه دستگاه‌هاي اجرايي خواست در اين زمينه با برنامه ترويجي و ترغيبي و برگزاري جلسات و سخنراني‌ها و… نسبت به تحقيق اين مساله اقدام نمايند.

 

وکيلي افزود: براي اجراي اين طرح بايد نگاه توسعه اي داشته باشيم و حداقل براي يک قرن آينده برنامه ريزي نماييم. وي به عنوان مصداق، توجه به در نظر گرفتن محلي مناسب و جذاب براي کودکان و خردسالان، رفاه افراد مسن، جذابيت و تامين خواسته‌هاي قشر جوان و تامين و جانمايي مناسب سرويس‌هاي بهداشتي، پارکينگ و خدمات ويژه و… و در کل مخاطب شناسي را مورد تاکيد قرار داد.

 

همچنين در اين جلسه فرماندار سمنان گزارش از پيگيري‌ها و جلساتي در خصوص ساماندهي اطراف امامزاده يحيي (ع) که منجر به تهيه طرح و اساسنامه شده است ارائه کرد.

 

دانايي افزود: طرح 18 هکتاري ساماندهي اطرف امامزاده يحيي‌(ع) تهيه شده و به تصويب شوراي فني سازمان ميراث فرهنگي کشور رسيده است. وي افزود همچنين قراردادي با سازمان نوسازي کشور در اين خصوص منعقد گرديده و شرايط خوبي براي اجراي اين طرح مهيا شده است.

 

همچنين در اين جلسه شهردار سمنان در خصوص منابع بهسازي و اجراي طرح ساماندهي اطراف امامزاده يحيي‌(ع) خاطرنشان کرد: دستگاه‌هاي اجرايي مسکن و شهرسازي، اوقاف و ميراث فرهنگي و سازمان بهسازي و ديگر دستگاه‌هاي مرتبط که مي‌توانند در تامين منابع همکاري نمايند ميزان کمک مالي و تامين منابع که ميتوانند انجام دهند را مشخص نمايند.

 

شربتدار همچنين در بحث تملک زمين‌ها محل طرح گفت: لازم است کميته مربوطه فعال شود و به خصوص سازمان ثبت اسناد و املاک استان و اداره اوقاف موضوع را مورد بررسي و نتيجه را اعلام نمايند.

 

وي همچنين در خصوص اجراي طرح افزود: يک پيشنهاد براي اجراي طرح اين است که کل طرح را مشخص و به يک مجري بدهيم و پيشنهاد ديگر اين است که اجرايي طرح را فاز‌بندي کنيم و فاز‌به‌فاز در هر وسعتي که مشکل املاک آن حل شده و به تناسب منابع و نقشه عملياتي و اولويت‌هاي فازهاي اجرايي اقدام گردد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب