21:18:54 - چهار شنبه 23 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گام دوم سایپا در حرکت تحولی به‌سوی تکریم مشتری
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – عذرخواهی مدیرعامل سایپا از مردم به‌خاطر وجود مشکلات کیفی در محصولات و خدمات این گروه صنعتی نشان‌دهنده رویکردی تازه به اصل احترام به خواست مشتریان و تکریم و جلب رضایت آنان بود.

در همین راستا، دو هفته پیش گروه سایپا در اولین حرکت تحولی خود در راستای تکریم مشتری اقدام به راه‌اندازی باشگاه مشتریان کرد. در باشگاه مشتریان که با هدف شناسایی نیاز مشتریان برای ارائه خدمات مناسب و شایسته به آن‌ها و همچنین ایجاد ارزش افزوده برای مشتریان راه‌اندازی شده است، مشتریان بر اساس دفعات مراجعه خود به نمایندگی‌ها و تعمیرگاه‌های مرکزی و همچنین میزان حجم خرید ریالی امتیاز دریافت می‌کنند و باشگاه بر‌ اساس این امتیاز مشتریان را سطح‌بندی کرده و خدمات بهتر و مطلوب‌تری متناسب با نیاز آن‌ها ارائه می‌کند.

اما در ادامه این حرکت و در گام دوم، سایپا طرح چهارروزه “هزینه‌سفر” یا “اتوخدمت” را رونمایی کرد. براساس این طرح مشتریان پس از انتخاب یکی از خودروهای سایپا و تعیین مدت دلخواه از 3 تا 24 ماه برای تحویل آن، هر ماه مبلغی را تحت عنوان “هزینه‌سفر” دریافت می‌کند که درواقع بر مبنای سود سالانه 28درصدی مبلغی است که نزد سایپا ودیعه گذاشته است.

این در حالی است که همه‌چیز در این طرح براساس خواست مشتری قابل تغییر است؛ مشتری می‌تواند زمان تحویل خودرو را به تعویق بیندازد و باز هم  “هزینه‌سفر” دریافت کند، می‌تواند با احتساب مابه‌التفاوت نوع خودرو را تغییر دهد و می‌تواند از دریافت خودرو انصراف دهد و پول خود را پس بگیرد.

همچنین در صورتی که قیمت خودرو در این مدت افزایش یابد، این پرداخت مابه‌التفاوت آن متوجه مشتری نخواهد بود اما درصورتی‌که قیمت خودرو کاهش داشته باشد، مابه‌التفاوت آن به مشتری پرداخت خواهد شد.

این طرح همچنین مناسب مشتریانی است که متقاضی خرید خودرو هستند اما از یک‌سو می‌خواهند به دلایلی مانند تولید خودروهای جدیدی که هنوز زمان‌بندی عرضه و قیمت آن‌ها اعلام نشده است منتظر بمانند و از سوی دیگر نمی‌خواهند در این مدت از مقدار یا ارزش پول آن‌ها کاسته شود.

گفتنی است این طرح که از روز یک شنبه آغاز شده با استقبال بسیار خوب مشتریان روبه‌رو شد، به نحوی که  سایت فروش گروه سایپا در همان ساعات آغازین ثبت نام طرح به دلیل مراجعه بیش از حد کاربران دچار اختلال و از دسترس خارج شد.

پیشتازی گروه سایپا در حرکت برای کسب رضایت مشتریان در حالی است که بنا بر گزارش‌ها رکود شدید بازار خودرو دامنگیر خودروهای گروه قیمتی زیر 25 میلیون یعنی پراید و تیبا که محصولات سایپا هستند، نشده و مبتلابه گروه‌های قیمتی 25 تا 50 و 50 تا 75 میلیون و بالاتر است.

تشكيل فوري ستاد ويژه تحول و بهبود كيفيت خودرو در وزارت صنعت، لحاظ كردن شاخص عیب‌یابی IQS در اهداف كيفي صنعت خودرو، عذرخواهي مديرعامل سايپا از مردم، برنامه یک‌ساله خودروسازان براي به مشكل برنخوردن خودروهاي زير كاركرد 10هزار كيلومتر، راه‌اندازی باشگاه مشتریان سایپا و رونمایی از طرح هزینه‌سفر ازجمله اقدامات و تحركاتي است كه نویدبخش تحول در راستای ارتقاي كيفي، تنوع‌بخشي محصول، افزايش بهره‌وري و مديريت هزينه‌هاي تولید با هدف متناسب‌سازی قيمت و کیفیت است و امید می‌رود متضمن حفظ حقوق مشتري در فرآيند خريد و پس از آن در خدمات پس از فروش باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب