21:05:49 - چهار شنبه 23 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای طرح‌های سنجش صلاحیت حرفه‌ای و رتبه‌بندی معلمان
کانال تلگرام سمنان لاین

مهدی نویدادهم پیش از ظهر امروز در حاشیه جشن مهر که در دبیرستان امامی سمنان برگزار شد، در گفت‌وگو با خبرنگاران، تحول بنیادین را مهم‌ترین رویکرد آموزش ‌و پرورش در سال جاری معرفی کرد و اظهار داشت: به‌منظور ایجاد تحول بنیادین، سندی تنظیم و نقشه راهی آماده ‌شده است.

وی تصریح کرد:‌ همه ساحت‌های آموزش ‌و پرورش مورد بازخوانی قرار می‌گیرد تا سازمانی موفق در خدمت جوانان که سرمایه‌های کشور هستند، باشد.

دبیرکل شورای عالی آموزش‌ و پرورش افزود: شورای عالی آموزش‌ و پرورش سال‌های زیادی است که درگیر تحول بنیادین در نظام آموزشی کشور بوده و موج تغییرات پایه، امسال به پایه دهم می‌رسد؛ امسال در پایه اول متوسطه یا دهم دانش‌آموزی نداریم.

نویدادهم از طراحی کتب درسی برای دوره جدید خبر داد و گفت: معلمان نیز امسال مورد تعلیم قرار گرفته‌اند و امید می‌رود کلاس‌های خوبی برگزار شود.

وی همچنین از تغییر محتوای درسی این پایه‌ها خبر داد و تصریح کرد: از همان ابتدای تغییرات که پایه ششم به سیستم آموزشی کشور اضافه شد، دو درس تفکر و پژوهش و کار و فناوری در این دوره اضافه شد؛ همچنین در پایه هفتم، درس سبک زندگی و پایه‌های هشتم و نهم تغییرات محتوایی کماکان ادامه دارد.

دبیرکل شورای عالی آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه ورود به کلاسی و خروج از کلاسی دیگر مشکلاتی را در فضای آموزشی به وجود آورده است، بیان کرد: رهایی از این امر بسیار مشکل بوده است که همکاران آموزش ‌و پرورش با زحمات بسیار زیاد آن را مدیریت کرده‌اند و امید می‌رود با همیاری معلمان این طرح به نتیجه برسد.

وی گفت: تغییر کتاب‌های درسی ادامه دارد؛ امسال نیز دو کتاب درسی به پایه‌ها اضافه ‌شده ولی رمز امسال آموزش ‌و پرورش، آموزش بهتر معلمان است.

این مسئول با تأکید بر اینکه تغییرات انجام‌شده به‌منظور افزایش کیفیت تحصیلی بوده است، خاطر نشان کرد: این تغییرات در کل کشور به انجام رسیده و همیاری معلمان باعث شده که نه‌تنها افت تحصیلی در میان دانش‌آموزان به وجود نیاید، بلکه طبق ارزشیابی انجام‌شده، یادگیری دانش‌آموزان بهتر شده و اختلاف میان آن‌ها به حداقل رسیده است.

نویدادهم از اجرای دو طرح طراحی سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان و طراحی سیستم رتبه‌بندی معلمان در سال جاری خبر داد و گفت: یکی از اقدامات آموزش ‌و پرورش در مهرماه امسال، اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان بوده؛ همچنین طرح سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمان نیز در دست طراحی است.

دبیرکل شورای عالی آموزش‌ و پرورش ادامه داد: مبلغ قابل‌توجهی توسط دولت در 6 ماه دوم سال به این دو طرح اختصاص ‌یافته است؛ ضوابط و آیین‌نامه این طرح ابلاغ ‌شده و از اول مهرماه فاز اول این طرح برای تمام معلمانی که شرایطش را داشته باشند، اجرا می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب