9:44:50 - سه شنبه 22 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نظارت بر عملکرد عطاری‌ها در سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

حسین فتاحی ظهر امروز در دومین جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان سمنان در فرمانداری این شهرستان، گزارشی از پیگیری‌های به عمل آمده در خصوص رفع مشکلات بهداشتی شهر ارائه داد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته نظارت بهداشتی در مدارس و نظارت بر عملکرد عطاری‌ها در سطح شهر گفت: اطلاع‌رسانی از عواقب کشتار غیرمجاز و استفاده از گوشت غیربهداشتی، نیاز به همکاری بیشتر دستگاه‌های عضو ستاد داشته و همه باید خود را در این بخش مسئول بدانیم.

ایرج ذوالفقاری، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سمنان نیز در این نشست با ارائه گزارشی از روش‌های بیولوژیک تولید محصولات کشاورزی و تأکید بر ترویج محصولات ارگانیک گفت: اطلاع‌رسانی و آموزش‌های لازم به بهره‌برداران و تولیدکنندگان از میزان و نحوه صحیح سم‌پاشی و عدم استفاده از سموم قاچاق و تبعات و مضرات آن در سطح شهرستان با استفاده از کارشناسان مجرب بخش کشاورزی در طول سال انجام می‌شود.

تشکیل کمیته نظارت و رفع مشکلات بهداشتی مدارس، تشکیل کمیته بازرسی از محل‌های پذیرایی در ایام بازگشت حجاج، کنترل ورودی‌های شهر برای نظارت ورود دام سالم در پیش از عید سعید قربان و ارائه خدمات رایگان در کشتارگاه سمنان در روز عید سعید قربان در این نشست تصویب شد.

اطلاع‌رسانی در خصوص مضرات ذبح غیربهداشتی دام و برگزاری مانور آمادگی دامپزشکی سمنان با دستگاه‌های عضو کارگروه در راستای حفظ و ارتقای سلامت گوشت طیور، اطلاع‌رسانی به حجاج و خانواده آنها در خصوص محل استقبال و ذبح قربانی با رعایت موازین بهداشتی و تعیین پنج میدان در سطح شهر برای عرضه فروش دام در روز عید قربان بخشی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب