9:40:25 - سه شنبه 22 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان: کوچکترین تعدی به عزت ایران، منافع دشمنان در دنیا را به خطر می اندازد
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار سمنان تاکید کرد: اقتدار و توانمندی نیروهای مسلح ایران اسلامی امروز به گونه ای است که اگر دشمن کوچکترین تعدی به ایران اسلامی داشته باشد، منافع دشمنان در تمام دنیا به خطر خواهد افتاد.

محمد وکیلی روز سه شنبه در آئین رژه مشترک نیروهای مسلح استان در سمنان با اشاره به رخدادهای دوران دفاع مقدس، گفت: دوران دفاع مقدس فصلی نو در تاریخ است که بارها باید مرور شود.
وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی برای تامین منافع شان جنگ هشت ساله را به ایران اسلامی تحمیل کردند، افزود: جنگ تحمیلی جنگ نیابتی از سوی استکبار به وسیله رژیم بعثی عراق علیه ملت ایران بود.
وی با اشاره به گذشت سالها از رشادتهای رزمندگان ایران در دوران دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: امروز قدرت ایران اسلامی در دنیا قدرتی تعیین کننده است و با وجود قدرتهای نظامی، سیاسی، اقتصادی و … در دنیا، ایران اسلامی قدرتی به نام پشتوانه مردمی را به جهان معرفی کرد.
وکیلی تاکید کرد: وحدت مردمی و هدایت های امام خمینی(ره) و رشادتهای فرزندان ایران اسلامی باعث به یادگار ماندن دوران دفاع مقدس در تاریخ انقلاب اسلامی شد.
وی با اشاره به نقش آفرینی قدرت ایران در منطقه و جهان، گفت: امروز قدرتهای دنیا نمی توانند تصمیمی بدون نقش آفرینی ایران اسلامی بگیرند.
استاندار سمنان با بیان اینکه دشمنان به خوبی، از قدرت بازدارندگی ایران اسلامی به عنوان قدرتی تعیین کننده در منطقه و جهان خبر دارند، افزود: در جنگ تحمیلی ایران، قدرت و توان خود را باور کرد و در دوران سازندگی به بازسازی زیرساخت ها در کشور پرداخته شد.
وی ادامه داد: اکنون نیز در جبهه دیپلماسی، مسوولان بر اساس اصول سیاست خارجی کشور یعنی عزت، حکمت و مصلحتِ تعیین شده از سوی رهبری، ارزش های ملت و نظام اسلامی را پایمردانه به پیش می بردند و ذره ای از عزت ملت ایران عقب نمی نشینند.
وی افزود: آنها که به ذهنشان خطور کرده که چرا شعار مرگ بر آمریکا می گوییم، آیا ترور فرزندان و چهره های انقلابی کشور را در سالهای ابتدایی انقلاب اسلامی فراموش کرده اند.
وی تاکید کرد: زمانی شعار مرگ بر آمریکا از ذهن ملت ایران پاک خواهد شد که آمریکا بداند با ملت ایران جز با زبان تکریم نمی توان صحبت کرد. 
وکیلی ادامه داد: به گفته دکتر روحانی رییس جمهوری کشور، با ملت بزرگ ایران نمی توان با زبان تهدید صحبت کرد.
وی اظهار کرد: ایران اسلامی به دنبال بمب اتمی نیست، ایران در اندیشه صدور انقلاب، بمبهای فکری و عقیدتی است که در سراسر دنیا از ارزش ها دفاع می کنند.
استاندار سمنان با تاکید بر اینکه تمام نیروها در ایران اسلامی گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند، از رشادتها و ایثارگری های رزمندان و شهدا در دوران دفاع مقدس که برای ایران اسلامی عزت به همراه داشت، قدردانی کرد.
رژه اقتدار نیروهای مسلح استان سمنان با حضور یگانهای سپاه قائم(عج)، ارتش، نیروی انتظامی و بسیج استان سمنان با یاد و خاطره دلاورمردیهای رزمندگان در دوران دفاع مقدس، در اولین روز از این هفته، در بلوار شهید نوروزی سمنان برگزار شد. 
حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد شاهچراغی، سردار سیدمحمدتقی شاهچراغی فرمانده سپاه قائم(عج)، سرهنگ روح الامین قاسمی فرمانده انتظامی و نیروهای نظامی و انتظامی مختلف به همراه مسوولان و مدیران دستگاه های قضایی و اجرایی استان سمنان در این آئین حضور داشتند و با شهدا و آرمانهای انقلاب اسلامی تجدید پیمان کردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب