7:17:38 - دوشنبه 21 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیک سرشت عنوان کرد ؛ برآورده نشدن انتظارات مسئولین دلیل حذف آموزش عالی از محوریت توسعه استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

رئيس دانشگاه جامع علمي كاربردي استان سمنان حذف آموزش عالي از محوريت توسعه استان سمنان را خاص اين استان دانست.

 

به گزارش سمنان لاین به نقل ازایسنا فرامرز نيك سرشت در نشست هم انديشي روساي مراكز دانشگاه علمي كاربردي استان سمنان كه در مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي سمنان برگزار شد، گفت: متأسفانه از سال گذشته آموزش عالي از محوريت توسعه استان سمنان حذف شده است و شايد دليل آن اين باشد كه آموزش عالي نتوانسته است انتظار مسوولين استان را برآورده كند.

 

وي ادامه داد: اين امكان وجود داشت كه در سايه آموزش عالي، ساير بخش‌هاي استان سمنان نيز توسعه پيدا كند، اما متأسفانه آموزش عالي نتوانست انتظارات مسوولين را برآورده كند و مشكلات موجود را حل كند و از محوريت توسعه استان سمنان حذف شد.

 

رئيس دانشگاه جامع علمي كاربردي استان سمنان با طرح اين سوال كه چرا بايد آموزش عالي از محوريت توسعه استان حذف شود؟ گفت: مي‌توان علت آن را اين دانست كه آموزش عالي نتوانسته است مسائل و مشكلات موجود در استان سمنان را حل كند، به عنوان مثال آموزش عالي نتوانسته مشكل صنعت، گردشگري، صادرات و… را حل كند و زمينه توسعه استان در اين بخش‌ها را فراهم كند، همچنين احتمالاً آموزش عالي استان نتوانسته است در مؤلفه‌هاي فرهنگي نيز موفق و كارآمد باشد.

 

نيك سرشت اضافه كرد: پاسخ به اين سوال مهم كه چرا بايد آموزش عالي از محوريت توسعه استان حذف شود؟ بايد دغدغه هم روساي دانشگاه‌ها به ويژه روساي مراكز آموزش علمي كاربردي باشد، بايد اين موضوع را در دستور كار قرار دهيم و عملكرد ما به گونه‌اي باشد كه بتوانيم انتظارات مسوولين را برآورده كنيم.

 

وي همچنين از ايجاد فرصت‌هاي جديد براي ورود مراكز آموزش علمي كاربردي استان به بخش پژوهشي و آزمايشگاهي خبر داد و گفت: ورود مراكز آموزش علمي كاربردي استان به بخش پژوهشي از رويكردهاي جديد دانشگاه جامع علمي كاربردي است و در اين نيازمند اين است كه مأموريت‌هاي مراكز در بخش‌هاي تخصصي يك بازنگري شود، به عنوان مثال مأموريت جهادكشاورزي، جهاددانشگاهي، نيروي انتظامي و…به جهت ورود به بخش هاي پژوهشي بازنگري شود.

 

رئيس دانشگاه جامع علمي كاربردي استان سمنان افزود: اين مي‌تواند زمينه ساز درآمد‌هاي ثابت و پايدار مراكز دانشگاهي را فراهم كند.

 

رئيس جهاددانشگاهي استان سمنان نيز در اين جلسه ضمن خير مقدم به تمامي روساي دانشگاه ها و مراكز علمي كاربردي استان سمنان، با ابراز خرسندي از برگزاري اين نشست هم انديشي در مركز علمي كاربردي جهاددانشگاهي سمنان، افزود: جهاددانشگاهي استان سمنان تعامل بسيار خوب و ارزشمندي با تمامي دانشگاه‌ها، مراكز و موسسات آموزش عالي استان سمنان دارد و آماده همكاري با همه دانشگاه‌ها و مراكز آموزشي و علمي در تمامي حوزه‌ها است.

 

حسن رهايي معضل افت دانشجو را يكي از مشكلاتي دانست كه دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي استان سمنان امروزه با آن دست و پنجه نرم مي‌كنند.

 

وي بحث ارتقاء كيفيت، حركت به سمت رشته‌هاي كاربردي متناسب با منطقه و آموزش‌هاي تخصصي و انجام پژوهش‌هاي كاربردي را براي برطرف شدن اين مشكل ضروري دانست.

 

 

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب