12:38:57 - یکشنبه 20 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
واگذاری قطعی خانه تدین سمنان به بخش خصوصی / خانه رجبی و طاهری در صف واگذاری
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه 23 بنای تاریخی در استان سمنان در فهرست واگذاری به سرمایه گذار بخش خصوصی قرار دارد، گفت: مالکیت 13 بنا از این تعداد، با دولت است.

به گزارش سمنان لاین ،حسین خواجه بیدختی روز یکشنبه در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: تا کمتر از یک ماه آینده، دو بنای تاریخی این استان به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار می شود.
وی ادامه داد: بر این اساس، تا مدت اعلام شده، خانه تاریخی تدین در سمنان و کاروانسرای میاندشت در میامی، به طور قطعی، به سرمایه گذاران بخش خصوصی واگذار می شوند.
بیدختی از واگذاری خانه طاهری سمنان در آینده نزدیک خبر داد و افزود: کاروانسرای ده نمک نیز در مرحله عقد قرار داد قرار دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: کاروانسرای ایوانکی و خانه رجبی سمنان نیز متقاضی دارد و به زودی، نتیجه انتخاب سرمایه گذار آنها مشخص می شود.
خانه تدین از خانه های با ارزش قاجار است که به صورت دو بخش بیرونی و اندرونی، شامل قسمت های تابستانی و زمستانی و تعدادی اتاق کوچک و بزرگ است و بادگیری بلند زینت بخش این بنای تاریخی است.
مجموعه کاروانسرای میاندشت، شامل سه کاروانسراست که یکی از آنها مربوط به دوره صفوی و دو کارونسرای دیگر مربوط به دوره قاجار است. 
کاروانسرای میاندشت با داشتن سه باب انبار، مامن مناسبی برای کاروانیان و مسافران بوده است. هر سه کاروانسرا از ویژگی های برجسته معماری دوره خود برخوردار هستند. چاپارخانه و تلگراف خانه از جمله بناهای تاریخی این مجموعه است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب