9:08:19 - یکشنبه 20 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار تأکید کرد ؛ تشکیل مرکز سمنان شناسی به عنوان یکی از نیازهای فرهنگی شهرستان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندار سمنان با تاکید بر تشکیل مرکز سمنان شناسی به عنوان یکی از نیازهای فرهنگی شهرستان سمنان گفت: اهل قلم و محققان و دوستداران فرهنگ سمنانی باید در این بخش فعالیت بیشتری را داشته باشند.

به گزارش سمنان لاین ، سيد عباس دانايي در جلسه هم اندیشی جمعی از نویسندگان و مولفین کتاب در حوزه زبان و فرهنگ سمنانی با تاکید بر حفظ نهادهای فرهنگی بومی و منجمله زبان و گویش سمنانی  گفت: سازمانهای مردم نهاد می توانند در این بخش با حرکت های خودجوش نقش بسزایی داشته باشند.

وي با اشاره به تکالیف قانونی در حفظ فرهنگ بومی از سوی دستگاههای فرهنگی و اجتماعی گفت همدلی و همزبانی در این بخش میتواند در تولیدات فرهنگی به زبان سمنانی کمک شایانی نماید.

دانايي با ابراز خرسندی از عملکرد موسسه فرهنگی هنری سمن بویان سمنان درحفظ فرهنگ بومی و احیای زبان سمنانی گفت: زبان و گویش محلی یکی از مهمترین نهادهای فرهنگی هر قوم و ملتی است که  باید به آن توجه ویژه داشت.

 فرماندار سمنان در احیای فرهنگ زبان و سنن و آداب سمنانی بر اهتمام  فرهنگیان و هنرمندان و کارشناسان خبره به همراه مشارکت سمنانی ها تاکید و خواستار اولویت قراردادن این امر از سوی مسئولان فرهنگی شهرستان شد.

دانایی  آشنایی با فرهنگ و زبان بومی در مدارس و مهدکودک ها را زمان خوبی در احیاء آن دانست و بر برنامه ریزی توسط دستگاههای مرتبط تاکید نمود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب