13:17:47 - یکشنبه 20 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
از دانشگاه ” هاروارد “چه خبر؟
کانال تلگرام سمنان لاین

 

سمنان لاین – چندی پیش رئیس محترم دانشگاه سمنان با یک مقایسه عجیب در تعداد دانشکده های دانشگاه سمنان و هاروارد از بیشتر بودن دانشکده های دانشگاه سمنان نسبت به هاروارد  ابراز ناخرسندی و گفته بودند منبعد مانع توسعه کمی دانشگاه می شود  مگر در موارد ضروری ، که این موضع گیری ایشان  نگرانی مردم مرکز استان بویژه موثرین شهر را فراهم ساخت  که به فراخور اهمیت موضوع ، سمنان لاین هم بطور تفصیلی در  بخش دیدگاه با عنوان پوست خربزه ای بنام  هاروارد….به آن پرداخت.

 

سفر رئیس هیات عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاهها به سمنان ما را برآن داشت تا با مقایسه مواضع این عزیزان و ارائه ی آمار از تعداد دانشکده ها و ابراز خشنودی از پیشرفت های فیزیکی صورت گرفته در دانشگاه سمنان  نسبت به سال های گذشته !!!  ، بالاخره مشخص شود توسعه کمی وفیزیکی هم جای خوشحالی دارد یا خیر ؟ چرا که هم ما از بلاتکلیفی خارج شویم هم  مسئولین دانشگاه  هاروارد!!!

 

 

 اصل خبر…

رئیس دانشگاه سمنان در  همايش منطقه ای هیات های اجرایی جذب اعضای هیات علمی دانشگاههای استان های سمنان ، خراسان جنوبی، گلستان و مازندران گفت:

 خوشبختانه دانشگاه سمنان چندی پیش به عنوان یکی از دانشگاههای یک درصد پر استناد جهان و در بین 12 دانشگاه برتر کشور قرار گرفت.

دکتر عباس هنر بخش رئوف، همچنین قرار گرفتن دکتر اسحاقی و دکتر امجدی از اعضای هیات علمی این دانشگاه در زمره یک درصد برتر دانشمندان جهان را از دیگر موفقیت های اخیر این دانشگاه در عرصه ی علمی عنوان کرد.

وی با اشاره به توان بالای علمی اعضای هیات علمی دانشگاه سمنان گفت :بر اساس اطلاعات بدست آمده در هفته گذشته دکتر مجید اسحاقی گرجی جزء پنج دانشمند برتر کشور که بیشترین استناد ها را داشته معرفی شده است.

رئیس دانشگاه سمنان گفت : این دانشگاه با مساحت 700 هکتاری دارای بیش از 22 دانشکده ، یک آموزشکده ، دو پژوهشکده و هفت گروه پژوهشی دارای 370 عضو هیات علمی است که از این تعداد 12 نفر استاد تمام ، 57 نفر دانشیار و مابقی استاد یار و مربی هستند.

دکتر هنر بخش با اشاره به تحصیل 16 هزار و 500 دانشجو در این دانشگاه اظهار داشت : از این تعداد دانشجو پنج هزار و 200 نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی هستند که در 76 رشته دکتری تخصصی و حرفه ای و 108 رشته کارشناسی ارشد مشغول به تحصیلند.

 

همچنین كي‌ن‍ژاد رئیس هیات عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاهها گفت: استان سمنان، خصوصا دانشگاه سمنان توانسته در زمینه های علمی و آموزشی جایگاه مناسبی در کشور داشته باشد.

وي از کسب رتبه اول استان سمنان از نظر نسبت دانشجو به جمعیت خبر داد و گفت: دانشگاه سمنان علاوه بر پیشرفت های علمی و آموزشی به لحاظ فیزیکی هم پیشرفت بسیار خوبی نسبت به سالهای گذشته دارد که این مایه خوشحالی است .

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب