7:51:20 - شنبه 19 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خسروی : کارآفرینی محور توسعه کشور است
کانال تلگرام سمنان لاین

– نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی گفت: کارآفرینی محور توسعه کشور است و باید برای آن فرهنگسازی شود.

 

به گزارش سمنان لاین ، علیرضا خسروی در آئین اختتامیه اولین کمپ تابستانی کارآفرینان فردا در این استان، افزود: کارآفرینی از فعالیت های ارزشمند برای توسعه کشور است.

وی ادامه داد: افراد موفق جامعه مانند کارآفرینان، بدون تلاش به موفقیت دست نیافته اند و متحمل زحمات زیادی در این راه شده اند. 

وی ضمن تقدیر از مدیران کل آموزش فنی و حرفه ای و کمیته امداد استان سمنان به خاطر اجرای طرح کارآفرینان فردا در استان سمنان، گفت: پرورش افراد برای کارآفرینی باید از سنین پایین انجام شود.

خسروی خاطرنشان کرد: نهادینه شدن تفکر کارآفرینی از سنین پایین در جامعه باعث می شود نیروی انسانی خلاق و کارآفرین برای جامعه تربیت شود و این رسالت بر دوش آموزش فنی و حرفه ای است. 

وی با اشاره با اینکه در برخی کشورهای دنیا ضایعات دورریختنی با کمترین هزینه تبدیل به پول می شود، گفت: ایران با وجود دارا بودن امکانات و ظرفیت های بالقوه، زمینه بسیار مساعدی برای کارآفرینی و ایجاد اشتغال دارد که باید با حذف برخی محدودیتها، راه را برای فعالیتهای کارآفرینی و اشتغالزایی هموار کرد. 

نماینده مردم سمنان ، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کارآفرینی راهکار رسیدن به نقطه ای است که اقتصاد کشور را از وابستگی به نفت رها کنیم. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری سمنان نیز در این آئین بر لزوم ارائه آموزشهای کارآفرینی با هدف توانمندسازی و مدیریت نیروی انسانی جامعه، برای فعالیتهای اقتصادی مطلوب تاکید کرد. 

منوچهر صادقی با اشاره به اینکه در زمینه بهبود فرآیند کسب و کار، ایران رتبه خوبی در جهان ندارد، خواستار ورود سازمان آموزش فنی و حرفه ای به این موضوع و ارائه آموزشهای مرتبط در این زمینه شد.

وی موتور محرکه کشورهای توسعه یافته را بازار سرمایه دانست و تصریح کرد: بازار سرمایه نیاز به دانش فنی خاص دارد که تامین این نیاز بر عهده آموزش فنی و حرفه ای است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استانداری سمنان، به اجرای طرح تکاپو در این استان اشاره کرد و افزود: با اجرای این طرح، فعالیتهای استان سمنان در زمینه کارآفرینی و ایجاد اشتغال، نمود بیشتری پیدا می کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان نیز اظهار کرد: طرح کمپ تابستانی کارآفرینان فردا بر اساس شاخص ها و روش های روز کارآفرینی دنیا به اجرا در آمد و سمنان سومین استانی است که این طرح را به اجرا در آورد.

ابراهیم محمودی افزود: سرعت بخشی به روند توسعه کشور با راه اندازی نهضت آموزش های کارآفرینی از طریق پرورش تفکر خلاق و شناسایی افراد کار آفرین از اهداف این طرح کارآفرینی است که باید مورد حمایت همه جانبه مسئولان قرار گیرد. 

زهرا سادات مهدوی مربی مطرح کشور در زمینه کار آفرینی نیز در این مراسم ضمن تشریح چگونگی روند اجرای طرح گفت: این روش از کشور هندوستان الگو برداری شده و در آن کشور موفقیت بالایی داشته است. 

مهدوی تفکیک گروههای سنی را در این طرح بسیار مهم دانست و یادآور شد: هر گروه سنی آموزشهای خاص خودش را دارد. 

محمد وکیلی استاندار سمنان نیز در این آئین حضور داشت و با حضور وی از فراگیران برتر طرح کار آفرینان فردا با اهدای لوح تقدیر شد. 

کمپ تابستانی کارآفرینان فردا، برای اولین بار در استان سمنان، با حضور 40 دختر 15 تا 18 ساله و با بره گیری از تجربه کمپ تابستانی موسسه توسعه کارآفرینی هند، برگزار شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب