9:45:16 - چهار شنبه 16 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نخستین حامیان پروژه انتقال آب دریای خزر!!!
کانال تلگرام سمنان لاین

 استاندار محترم در حاشیه برگزاری جشنواره  پسته  در دامغان گریزی هم به موضوع انتقال آب دریای خزر داشته اند که پس از توجه به خبرمربوطه نکاتی در خصوص مطالب استاندار محترم قابل بررسی میباشد؛

 

به گزارش تسنیم، استاندار سمنان از مشارکت بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریالی مؤثران شهرستان دامغان برای اجرای پروژه ملی انتقال آب دریای خزر به استان سمنان خبر داد.
محمد زند وکیلی دقایقی پیش در حاشیه برگزاری جشنواره ملی پسته ایران در دامغان  اظهار داشت: مؤثران دامغانی، نخستین افرادی بودند که برای مشارکت در پروژه مهم و حیاتی انتقال آب دریای خزر به استان سمنان اعلام آمادگی کردند و این موضوع جای بسی تقدیر ویژه دارد.

 

وی از مؤثران دامغانی به عنوان نخستین حامیان پروژه انتقال آب دریای خزر نام برد و تصریح کرد: مؤثران دامغانی با جدیت وارد این عرصه شده و برای نخستین اقدام، برای سرمایه‌گذاری در انتقال آب دریای خزر به استان سمنان به میزان ۲۰ هزار میلیارد ریال اعلام آمادگی کردند.

 

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: این موضوع نشان از اهمیت ویژه مردم و مؤثران شهرستان دامغان برای توسعه استان سمنان و شهرستان دامغان است.

 

وکیلی با اشاره به لزوم حمایت همه مردم استان سمنان برای اجرای این پروژه مهم از مؤثران دیگر شهرستان‌های استان سمنان خواست تا با جدیت ویژه مانند مؤثران شهرستان دامغان وارد این موضوع ملی شوند.

 

سمنان لاین – اولا استاندار محترم به اعلام آمادگی سرمایه گذاری 2000 میلیارد تومانی موثرین محترم دامغانی اشاره داشته اند که در صورت اعمال این سرمایه گذاری در هر نقطه از کشور عزیزمان قابل تقدبر است اما به اعتقاد کارشناسان با توجه به اینکه این رقم بزرگ بسادگی قابلیت تزریق پیدا نمی کند بهتر است ملاحظات بیشتری در این خصوص صورت پذیرد و اعلام آمادگی با خود سرمایه گذاری تفاوت های بسیاری دارد که استاندار محترم بهتر از هر کسی از این موارد آگاهی دارند .

ثانیا : اینکه نخستین اعلام آمادگی توسط موثرین کدام شهرستان بوده خود جای بحث داشته ( موثرین سمنان و حتی شاهرود سال ها قبل از جدی شدن این طرح در مقطع کنونی در مجامع مختلف این موضوع را با مسئولین وقت در میان گذاشته اند)،  یا اینکه مطرح شود موثرین یک شهرستان تلاش بیشتری برای اجرایی شدن انتقال آب خزر داشته اند ، این درحالیست که مکاتبات موثرین سمنانی با مسئولان از سالهای گذشته  تا همین حالا موجود میباشدکه برای این عزیزان مسیر انتقال مهم نبود بلکه اصل انتقال اهمیت داشت بر خلاف دوستانی که تکیه ی آنها بر مسیر انتقال آب خزر بود و پس از مشخص شدن مسیر فعلی ( از کنار خط  لوله نفت نکا به سمنان) که بدلایل متعدد از جمله زیست محیطی و…  انتخاب شد ، مطالبی دلسرد کننده از برخی عزیزان هم استانی  شنیده شد ،  بخصوص در سفر وزیر محترم نیرو به استان سمنان در حضور جنابعالی مطالبی مطرح شد که مورد رضایت استاندار محترم  نبود.

لیکن به اعتقاد ما در این مقطع حساس وارد شدن به این موضوعات حاشیه ای نه تنها کمکی به اصل ماجرا نمی کند بلکه بیشتر مباحث شهرستانی را به میان خواهد کشید که در هر صورت به صلاح نمی باشد.

 

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب