12:19:04 - سه شنبه 15 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار ؛ کمپینی در دفاع از خرید خودروی صفر تولید داخل ایجاد کنید
کانال تلگرام سمنان لاین

صنعتگر برتر استان سمنان معتقد است: کمپین نه به خرید خودروی ایرانی ، صنعت قطعه‌سازی را با بحران مواجه می‌کند.

به گزارش سمنان لاین به نقل از روابط عمومی استانداری، مجیدرضا یغمایی،که امسال به عنوان صنعتگر برتر ملی انتخاب شده، در آیین تجلیل از صنعتگران و معدنکاران برتر استان،اظهار کرد: کمپین تشویق به عدم خرید خودروی تولید داخل که با کمپین خرید خودروی صفر ممنوع نیز شناخته می‌شود، تمامی فعالان صنعت قطعه سازان خودرو را با مشکل جدی روبرو می‌کند.

وی،با بیان اینکه انتظار کاهش قیمت خودرو باید منطقی باشد، افزود: در شرایط دشوار فعلی ، کاهش قیمت خودرو تولید داخل جز از طریق افزایش تیراژ تولید ممکن نیست و این کمپین مانع از تحقق این مهم در صنعت خودروسازی کشور خواهد شد.

این قطعه‌ساز، با بیان اینکه کاهش قیمت خودرو در ایران جز از راه افزایش تیراژ ممکن نیست، گفت: در این شرایط که تولیدکننده با افزایش قیمت مواداولیه و بالارفتن هزینه تاسیسات مواجه است، انتظار کاهش قیمت بدون افزایش میزان تولید و تیراژ خودرو، انتظار بی‌منطقی است.

90 درصد قطعه‌سازان ح از خودروساز طلب دارند

مهندس یغمایی، با بیان اینکه قیمت تولیدات قطعه‌سازان همان قیمت‌های سال 92 و سال گذشته است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که قطعه‌سازان طلب زیادی نیز از خودروسازان دارند و نزدیک به 90 درصد قطعه‌سازان حدود 60 درصد مطالبات خود را از خودروساز دریافت نکرده‌اند.

مدیر شرکت صنایع لاستیکی پارمیدای سمنان تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 20 روز است که قطعه‌سازان یک دینار هم از خودروسازان دریافت نکرده‌اند و این در حالی است که روزانه باید مواد اولیه تهیه کنیم.

این صنعتگر برتر کشوری امسال استان سمنان، با بیان اینکه قطعه‌سازان در سال 93 بیش از 20 هزار شغل ایجاد کرده‌اند، اضافه کرد: با این کمپینی که شکل گرفته متاسفانه کم کم قطعه سازان دارند به سمت تعدیل نیرو حرکت می‌کنند.

وی در بخش دیگری با انتقاد از برخی مقررات دست و پاگیر و مزاحم در کشور، گفت: متاسفانه در این شرایط ناچاریم که بخشی از توانی که قرار است صرف تولید شود، در جهت رفع پیامدهای این قوانین و مقررات مزاحم صرف شود.

این تولیدکننده،با انتقاد از رواج فرهنگ مصرف کالای خارجی، تصریح کرد: تداوم این روند باعث می‌شود که کشور روز به روز به سمت افزایش واردات حرکت کند.

وی با انتقاد از آنچه جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌ها می خواند، تصریح کرد: متاسفانه برخی دستگاه‌ها فارغ از اینکه چه بر سر تولید می‌آید تنها به رعایت و اجرای بخشنامه‌های داخلی دستگاه متبوع خود می‌اندیشند.

کمپین دفاع از خرید خودروی داخلی راه بیندازید!

به گزارش خبرنگار ایسنا؛ محمد وکیلی استاندار سمنان نیز در پاسخ به این قطعه‌ساز خودرو که از کمپین نه به خرید خودروی ایرانی ،انتقاد می‌کرد، گفت شما مخالفان این کمپین هم می‌تواند کمپینی در دفاع از خرید خودروی صفر تولید داخل ایجاد کنید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب