10:10:32 - دوشنبه 14 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اشتغال 10هزار نفر در مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیر اجرایی طرح تکاپو در استان سمنان از اشتغال 10هزار نفر سمنانی در مشاغل مرتبط با صنعت گردشگری در استان سمنان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری سمنان لاین ، محمد اسکندری، مدیر اجرایی طرح تکاپو در استان در جلسه تبیین جایگاه آموزش در توسعه رسته محوری گردشگری در طرح تکاپو، با اعلام این خبر، اظهار کرد: استان سمنان با توجه به ظرفیت‌های متعدد و متنوع در حوزه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی می‌تواند به یکی از استان‌های گردشگرپذیر تبدیل شود.

مجری طرح تکاپو در استان، بر لزوم آموزش برای رسیدن به اهداف طرح تکاپو در حوزه گردشگری تاکید و تصریح کرد: این آموزش‌ها باید در راستای تبدیل استان سمنان به محل اقامت و نه گذر مسافرین، زوار و گردشگران طراحی و تدوین شوند.

وی از آموزش به عنوان یکی از مهمترین عوامل توسعه گردشگری یاد کرد و گفت: توسعه گردشگری اثرات مثبتی در ایجاد فرصت‌های شغلی برای مردم بومی و محلی دارد.

معاون آموزش پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان نیز همسویی با طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو)در استان را از برنامه‌ها و سیاست‌های کاری حوزه‌های مختلف فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان برشمرد و افزود: باید از آموزش به عنوان یکی از مهمترین عوامل موثر در توسعه گردشگری بهره بیشتری گرفت.

وی از وجود 104 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای فعال در این استان خبر داد و تصریح کرد: استان سمنان از ظرفیت و توانمندی‌های آموزشی- مهارتی بالایی در حوزه‌های گردشگری و صنایع دستی در بخش‌ دولتی و خصوصی برخوردار است.

معاون آموزش پژوهش و برنامه‌ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با اشاره به اهمیت توسعه گردشگری در استان،خواستار هم‌افزایی دستگاه‌های مرتبط برای آموزش منابع انسانی مورد نیاز توسعه رسته گردشگری در استان شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب