19:48:01 - یکشنبه 13 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پرواز دوباره کبک‌های زندانی در پرور مهدیشهر!
کانال تلگرام سمنان لاین

پنج قطعه کبک زنده که توسط یک صیاد متخلف مهدیشهری زنده‌گیری و در قفس‌های جداگانه‌ای زندانی شده بودند، رها و در آسمان منطقه حفاظت شده پرور  به پرواز درآمدند.

به گزارش سمنان لاین به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان سمنان ، فیروز منیری فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان در این خصوص گفت: طی بازرسی مامورین اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان از یک منزل مسکونی متخلف در شهرستان مهدیشهر ،پنج قطعه کبک زنده کشف و ضبط شد.

وی اضافه کرد: مامورین اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان در پی گزارش مؤثق همیاران محیط‌زیست مبنی بر زنده‌گیری و نگهداری پرندگان وحشی توسط یکی از متخلفین پس از کسب مجوز و دستور دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مهدیشهر به اتفاق پرسنل پلیس اطلاعات شهرستان مهدیشهر به محل مورد نظر عزیمت و در بازرسی از منزل تعداد پنج قطعه کبک کشف کردند .

منیری گفت: کبک‌های زندانی در قفس پس از کشف و ضبط در منطقه حفاظت شده پرور شهرستان مهدیشهر به دامن طبیعت بازگردانده شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان سمنان در ادامه افزود: این اقدام به منظور فرهنگ‌سازی در راستای حفظ و حمایت از گونه‌های مختلف حیات وحش و ترغیب افکار عمومی نسبت به جلوگیری از انقراض گونه‌های مختلف حیات وحش صورت گرفت.

وی در پایان ضمن تشکر از پرسنل نیروی انتظامی شهرستان مهدیشهر افزود: متخلف پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادگاه معرفی شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب