8:34:25 - یکشنبه 13 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل راه و ترابری استان سمنان : پرترددترین محور ترانزیتی استان سمنان زیباتر می‌شود!
کانال تلگرام سمنان لاین

مدیرکل راه و ترابری استان سمنان، از محور 600کیلومتری تهران- مشهد در استان سمنان به عنوان پر رفت‌و آمدترین و طولانی‌ترین محور استان یاد کرد و گفت: پرترددترین جاده ترانزیتی استان سمنان، زیباتر می‌شود.

به گزارش سمنان لاین به نقل ازایسناسيد عبدالمجيد نژاد صفوي ، بااعلام این خبر، اظهار کرد: یکی از مهمترین برنامه‌های اداره کل راه و ترابری استان در سال‌جاری ایمن‌سازی محورهای مختلف و از جمله 600کیلومتر از جاده ترانزیتی تهران-مشهد است که در محدوده استان سمنان واقع شده است.
وی، با اشاره به حجم بالای تصادفات رانندگی و بویژه واژگونی خودروها در این محور ، خاطرنشان کرد: بنا به نظر کارشناسان ،یکنواختی و کویری بودن جاده یکی از مهمترین عوامل موثر در تعدد تصادفات و خصوصا واژگونی‌ها است لذا در تلاش هستیم تا با ایجاد یک سری تغییرات، اصلاح نقاط پرخطر، زیباسازی‌ها و جذابیت‌های بصری به کاهش این مهم اهتمام بورزیم.

مدیرکل راه و ترابری استان،از رنگ‌آمیزی پل‌های این محور و افزایش جذابیت بصری آنها خبر داد و افزود: علاوه بر این قرار است در این طرح با ایجاد جلوه‌هایی در جاده و حواشی آن از یکنواختی محور کاسته شود.

نژاد‌صفوی، از افزایش روشنایی این محور به عنوان یکی دیگر از راهکارهای اجرایی این اداره کل برای کاهش سوانح ترافیکی در یکی از پرترددترین محورهای کشور خبر داد و تصریح کرد: همچنین قرار است با ایجاد استراحت‌گاه‌ها و فضاهایی در بین راه برای استراحت رانندگان و مسافران، به رفع خستگی و خواب‌آلودگی آنها کمک کنیم.

این مقام مسئول، از نصب پرچم‌های متنوع، متلون و متعدد به عنوان راهکار دیگری برای رفع یکنواختی از این محور ترانزیتی پرتردد استان سمنان نام برد و اضافه کرد: متاسفانه تجربه ثابت می‌کند که یکنواختی در جاده به مرور باعث ایجاد خستگی و خواب‌آلودگی در راننده خودروها شده و همین امر به مهمترین عامل موثر در واژگونی خودروها در چند سال اخیر تبدیل شده است.

مدیرکل راه و ترابری استان، با اشاره به پهناوری استان سمنان و طولانی بودن راه‌های این استان، افزود: اجرایی شدن این طرح در بخش مهمی از محورهای استان نیازمند حمایت و همراهی مسئولین است.

وی همچنین از برنامه این اداره کل برای اصلاح و رفع نقاط حادثه‌خیز در محورهای استان به منظور کاهش سوانح ترافیکی خبر داد و خاطرنشان کرد: این برنامه هم‌اکنون در حال اجرا است و تاکنون در این راستا هیجده نقطه حادثه‌خیز استان اصلاح شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب