12:54:45 - یکشنبه 13 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ساخت نخستین شهرک بازیافت کشور در سمنان کلید خورد
کانال تلگرام سمنان لاین

فرماندار شهرستان سمنان از آغاز ساخت اولین شهرک بازیافت کشور در زمینی به وسعت 20 هکتار در شهرستان سمنان خبر داد.

به گزارش سمنان لاین، سیدعباس دانایی اظهار کرد: ساماندهی پسماندهای موجود علاوه بر احیای بخشی از سرمایه‌های ملی کشور، نقش بسزایی در ارتقاء سطح بهداشت ، کاهش مشکلات زیست‌محیطی ، ایجاد اشتغال پایدار و زیباسازی فضای شهری دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به شناسایی بیش از 50 انبار در خصوص محل جمع‌آوری‌ بازیافت‌ها در سطح شهر و لزوم ساماندهی فعالیت‌های اقتصادی در این بخش، اولین شهرک بازیافت کشور در زمینی 20 هکتاری در سمنان در حال احداث است.

دانایی ادامه داد: در حال حاضر بخش‌هایی از این شهرک و از جمله خیابان‌بندی ، راه‌های دسترسی و ایجاد و تکمیل زیر‌ساخت‌های خدماتی نظیر آب و برق و… در حال انجام است.

فرماندار سمنان با اشاره به لزوم رعایت بهداشت در محل جمع‌آوری بازیافت خواستار ساخت انبارها بر اساس نوع پسماند در اولین شهرک بازیافت کشور در سمنان شد.

فرماندار سمنان با تاکید بر جلوگیری از فعالیت‌ ضایعاتی‌های غیر‌مجاز اضافه کرد: حرکت در مسیر قانون و جلوگیری از تردد خودروهای غیرمجاز حمل و نقل پسماندهای خشک ، کاهش و پیشگیری از سرقت‌های خرد در سطح شهر و جلوگیری از فعالیت اتباع خارجی در این بخش از مزیت‌های ساخت این شهرک است.

فرماندار سمنان همچنین بر اهتمام دستگاههای متولی در تکمیل این سایت تاکید کرد.

پیوندی مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری سمنان نیز در این جلسه با اشاره به برنامه‌های اطلاع رسانی و آگاه سازی آموزشی و آموش عمومی از طریق مدارس و مساجد و صدا و سیمای مرکز استان در خصوص تفکیک زباله شهری گفت: با مشارکت مردم از سال 91 تاکنون با انجام تفکیک زباله از مبدا 15 تن از زباله خانگی در شهر سمنان کاهش پیدا کرده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب