17:36:56 - شنبه 12 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون مرکز استعداد درخشان کشور: رشته های علوم زمین و جغرافیا به المپیادهای دانش آموزی اضافه شد
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون دانش پژو هان جوان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان کشور گفت: رشته های علوم زمین و جغرافیا به المپیادهای هفتگانه دانش آموزی در کشور افزوده شد.

حسن ساعی دهقان روز شنبه به خبرنگاران در سمنان افزود: با اضافه شدن این دو رشته، تعداد رشته های امتحانی المپیادهای علمی دانش آموزی کشور به 9 رشته رسید.
وی افزود: اضافه شدن رشته های علوم زمین و جغرافیا به المپیادهای هفتگانه، به منظور پاسخ به علایق دانش آموزان در سال تحصیلی جدید انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: مجوزهای برگزاری المپیادهای جدید از شورای انقلاب فرهنگی اخذ شده است و ناظران نیز برای آموزش نحوه طرح سوال و برگزاری آزمون، به مسابقات جهانی این دو رشته اعزام شده اند.
ساعی دهقان گفت: امیدواریم با برنامه ریزی مناسب، المپیادهای علمی دانش آموزی امسال در 9 رشته برگزار شود.
وی موفقیت دانش آموزان کشور در مسابقات جهانی 2015 را در 28 سال گذشته بی نظیر دانست و گفت: دریافت 12 مدال طلا،14 نقره و هفت برنز، نشانه رشد علمی قابل توجه دانش آموزان است.
معاون دانش پژوهان جوان مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان کشور، روز شنبه، به منظور راه اندازی نخستین باشگاه استانی دانش پژوهان جوان ایران به سمنان سفر کرد.
دو هزار و 900 دانش آموز در مراکز استعدادهای درخشان استان سمنان تحصیل می کنند و دانش آموزان این استان در سالهای اخیر، در المپیاد نانو و در قبولی آزمون سراسری ورود به دانشگاه، رتبه های شاخصی به دست آورده اند

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب