5:58:12 - پنجشنبه 10 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
غبارروبی آستان مقدس امامزاده عاقب (ع) ایوانکی
کانال تلگرام سمنان لاین

سمنان لاین – رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های گرمسار و آرادان از غبارروبی آستان مقدس امامزاده عاقب(ع) ایوانکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان، حجت الاسلام رضا نفری صبح امروز در آئین غبارروبی آستان مقدس امامزاده عاقب(ع) ایوانکی که با حضور برخی از مسئولین برگزار شد گفت: خدمت به آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه سعادتی است که نصیب هر کسی نخواهد شد و دست یافتن به این سعادت مایه خیر و برکت در زندگی انسان می شود.

وی ضمن بیان این مطلب یادآور شد: رونق بخشیدن به فعالیت های بقاع متبرکه و احیای آنها وظیفه همگانی است و تلاش و کوشش در این راستا علاوه بر برکات فراوان در زندگی انسان، قطعاً با اجر و پاداش اخروی همراه خواهد بود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های گرمسار و آرادان اظهار کرد: بقاع متبرکه باید به عنوان ملجأ و پناهگاهی امن برای مردم تلقی گردد تا بتوانند در طول سال با مراجعه به این اماکن مقدس، جنبه معنوی وجود خود را تقویت کرده و آرامش و آسایش روحی خویش را فراهم سازند.

وی همچنین تصریح کرد: افزایش مراجعه و تردد مردم به این اماکن مقدس وظیفه مسئولین و دست اندرکاران امور فرهنگی را بیش از پیش سنگین خواهد کرد و باید با افزایش امکانات رفاهی و فراهم کردن محیطی امن، زمینه تبدیل بقاع متبرکه به قطب های فرهنگی که یکی از خواسته های مؤکد رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت امام خامنه ای(مد ظله العالی) است، فراهم شود.

حجت الاسلام نفری با تأکید بر افزایش مشارکت مردم در برنامه های بقاع متبرکه، خواستار کیفی سازی این برنامه ها در طول سال شد و خاطرنشان کرد: یکی از راه های افزایش کمیت و کیفیت برنامه ها در بقاع متبرکه استقبال مردمی از این برنامه هاست و اگر این امر محقق شود به واقع روح تازه ای به برنامه ها و فعالیت های فرهنگی امامزادگان دمیده خواهد شد.

وی در ادامه عنوان کرد: مردم عزیز و زائرین و مراجعین محترم می توانند جهت ارتقای سطح کیفی برنامه و رونق بیشتر بقاع متبرکه، پیشنهادات خود را با اعضای هیئت امنای بقاع متبرکه در میان بگذارند تا در حد امکان به آن رسیدگی شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب