13:10:30 - پنجشنبه 10 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دستگیری اعضای باند قاچاق چوب تاغ‌زارهای جاده نظامی سمنان در حین ارتکاب جرم
کانال تلگرام سمنان لاین

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان از دستگیری اعضای یک باند حرفه‌ای قطع درختان تاغ‌ در سمنان خبر داد و گفت: این قاچاقچیان چوب تاغ‌زارهای سمنان در حین قطع درخت و تبدیل آن به زغال دستگیر شدند.

به گزارش سمنان لاین به نقل از روابط عمومی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان ، سید ابوالفضل ولیئی گفت: در پی گزارش واصله مبنی بر قطع درخت بیابانی تاغ در منطقه جاده نظامی شهرستان سمنان ، عوامل یگان حفاظت به منطقه اعزام و موفق به شناسایی سه نفر از اعضای یک باند حرفه‌ای سارق چوب تاغ شدند.

وی اظهار داشت: سارقین که خود را گرفتار در میان مامورین یگان حفاظت می‌دیدند اقدام به ایجاد درگیری فیزیکی با مامورین کرده و از محل متواری شدند که خوشبختانه با رشادت و عملیات تعقیب و گریز مامورین یگان، دو نفر از سارقین ، مجددا دستگیر و تحویل نیروی انتظامی شدند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان گفت: از این افراد مقداری ادوات قطع درخت تاغ و وسایل تهیه زغال کشف گردیده است.

ولیئی اضافه کرد: متخلفین دستگیر شده برای انجام تحقیقات بیشتر و شناسایی سایر اعضای باند به اداره آگاهی شهرستان سمنان منتقل شدند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، درخت تاغ مهمترین گونه و درختچه مناطق کویری است که نقش عمده‌ای در جلوگیری از پیش‌روی کویر و بیابان‌زایی دارد.

متاسفانه در چند سال اخیر قاچاق چوب این گونه ارزشمند و تبدیل آن به زغال در کشور شدت گرفته است. زغال این درختچه‌ها به دلیل ماندگار بسیار بالا به چندین برابر قیمت زغال‌های معمولی به فروش می‌رسد.

عمده جنگل های حاشیه کویر و تاغ‌زارهای استان سمنان، دست کاشت بوده و قدمت برخی از آنها به نیم قرن نیز می رسد

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب