13:04:19 - پنجشنبه 10 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای 45 کیلومتر کمربند حفاظتی در سمنان / مهدیشهر صاحب کمربند‌سبز شد
کانال تلگرام سمنان لاین

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از اجرای یک پروژه کمربند حفاظتی با بنچ‌مارک به طول 45 کیلومتر در سمنان و  یک پروژه کمربند سبز در مهدیشهر خبر داد.

 محمدعلی سفیدیان با اعلام این خبر افزود: اجرای پروژه ایجاد 45 کیلومتر کمربند حفاظتی در مرز بین اراضی ملی و مستثنیات قانونی اشخاص حقیقی و حقوقی با هدف تعیین و تثبیت حدود و ثغور اراضی در مالکیت دولت ،جلوگیری از اشتباهات اشخاص در تصرف اراضی ملی ، جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی از سوی برخی افراد سودجو که به دنبال تجاوز به اراضی ملی و زمین‌خواری هستند، اجرایی شده است.

سفیدیان افزود: مشخص‌شدن مرز اراضی ملی و مستثنیات این ویژگی را نیز دارد که چنانچه اشتباهی در تشخیص اراضی به‌عنوان ملی و مستثنیات صورت بگیرد، هم دولت وهم اشخاص ذینفع می‌توانند اعتراض خود را نسبت به این موضوع در مراجع ذیصلاح قانونی مطرح و از حقوق خود دفاع کنند .

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همچنین اعلام کرد:160 میلیون تومان برای این پروژه در شهرستان‌های شاهرود ،دامغان ،مهدیشهر و آرادان تخصیص اعتبار شده است.

وی همچنین از اجرای طرح مشارکتی کمربند سبز به عنوان یکی از پروژه‌های نمونه ملی در شهرستان مهدیشهر خبر داد و افزود: این پروژه با مشارکت جوامع محلی اجرایی می‌شود.

معاون منابع طبیعی و آبخیزداری استان با اشاره به مزایای ایجاد کمربندهای سبز،یادآوری کرد: کمربند سبز نیز از همان مزایای اجرای طرح‌های کمربند حفاظتی با بنچ‌مارک برخوردار بوده و تاثیر زیادی در جلوگیری از زمین‌خواری و تصرف اراضی ملی دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب