7:54:54 - یکشنبه 6 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار سمنان: حوزه علمیه صادقیه سمنان توسعه می‌یابد
کانال تلگرام سمنان لاین

به گزارش سمنان لاین ،سیدعباس دانایی پیش از ظهر امروز در جلسه پیگیری توسعه حوزه علمیه صادقیه سمنان در فرمانداری سمنان که با حضور امام جمعه موقت سمنان، فرماندار، شهردار، مدیرکل مسکن و شهرسازی استان و رئیس شورای شهر سمنان برگزار شد، با اشاره به نقش و جایگاه حوزه علمیه سمنان در گسترش فرهنگ ناب محمدی (ص)، اسلام و آموزش و پرورش طلاب و مبلغان در شهرستان گفت: با توجه به تصویب طرح جامع شهر سمنان به ویژه طرح 18 هکتاری بافت قدیم سمنان و طرح ساماندهی اطراف بقعه امامزاده یحیی (ع) با همکاری شهرداری و مسکن و شهرسازی، زمینه توسعه حوزه علمیه سمنان از خیابان ابوذر تا مسجد امام فراهم خواهد شد.

امام جمعه موقت سمنان نیز در این جلسه با اشاره به پیگیری‌های به عمل آمده در چند سال اخیر و توسعه حوزه علمیه سمنان گفت: حوزه علمیه نقش مهمی در تعالی فرهنگی جامعه و دینی داشته و باعث تقویت باورهای دینی در امت اسلامی خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدباقر عبدوس خواستار همکاری و تعامل بخشی بین دستگاه‌های متولی در این زمینه شد و تصریح کرد: همه افرادی که در این مسیر گام بردارند، در ثواب گسترش اسلام شریک هستند و جزو اعمال باقیات و صالحات آنان محسوب خواهد شد.

محمدکاظم شربتدار، شهردار سمنان نیز در این جلسه با گفت: بخشی از منازل نیاز به تملک اطراف حوزه علمیه به زمینی معادل 2 هزار و 800 مترمربع را در برمی‌گیرد و موقوفه است که باید مجوز تبدیل به احسن این زمین‌ها از سازمان اوقاف و امور خیریه پیگیری شود.

علی همتی، رئیس شورای اسلامی شهر سمنان هم در ادامه با اشاره به طراحی عبور خیابان 12 متری در کنار حوزه علمیه گفت: مشاور طرح جامع شهر سمنان در این بخش گسترش حوزه علمیه را مدنظر قرار داده است.

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان سمنان نیز آمادگی خود را برای همکاری با شورا، شهرداری و حوزه علمیه سمنان در این بخش اعلام کرد.

در توسعه حوزه علمیه سمنان، ایجاد فضاهای آموزشی جدید، فضای سبز، ساختمان فرهنگی، استادسرا و… با رویکرد سنتی و مذهبی پیش‌بینی‌شده که ظرفیت پذیرش چندین برابری طلاب را فراهم آورد.

در این جلسه مقرر شد: کارشناسی قیمت تملک زمین‌های اطراف حوزه علمیه، پیش‌بینی اعتبارات موردنیاز برای تملک و پیگیری مجوز تبدیل زمین‌های موقوفه به احسن پیگیری شود.

بر چسب ها:
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب