10:39:04 - شنبه 5 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرخه صبح امروز 11بار لرزید
کانال تلگرام سمنان لاین

یک زمین لرزه به بزرگی 3.4 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) بخش‌هایی از شهرستان سرخه در استان سمنان را لرزند.

احمد طاهری مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان  با اعلام این خبر اظهار کرد: این زمین لرزه راس ساعت 4 و 41 دقیقه و 40 ثانیه در شهرستان سرخه روی داد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری سمنان با بیان اینکه این زمین لرزه در هشت کیلومتری عمق زمین روی داده تصریح کرد: زمین لرزه 3.4 ریشتری سرخه در عرض جغرافیایی 34.966 و طول شرقی 53.229 به وقوع پیوست.

وی با بیان اینکه کانون زلزله در حدود 50 کیلومتری مناطق جنوب شهر سرخه بوده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کانون زلزله در مناطق بیابانی و خالی از سکنه جنوب سرخه بوده خوشبختانه هیچگونه خساراتی در پی نداشته است.

احمدطاهری همچنین  در خصوص گسل سرخه ، یادآوری کرد: در این منطقه گسل دشت کویر وجود دارد و از این رو در چند سال اخیر شاهد زمین لرزه های متعددی در این منطقه بودیم که عمدتا هم شدت کمی داشته‌اند و خوشبختانه از طریق این زلزله‌های کوچک، زمین منطقه ، انرژی خود را تخلیه می‌کند که نکته مثبتی است.

وی با بیان اینکه از حدود چهار بامداد تا کنون علاوه بر زمین لرزه 3.4ریشتری 11 زمین‌لرزه خفیف دیگر در سرخه ثبت شده، افزود: این زمین‌لرزه‌ها عمدتا خفیف بوده است. ضمن اینکه بافت زمین در جنوب سرخه و مناطق کویری به گونه‌ای است که زمین لرزه به شکسته شدن قطعات خاک نمی‌انجامد و لذا این زمین لرزه‌ها طبیعی است و جای هیچ نگرانی ندارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب