16:26:32 - جمعه 4 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه سمنان: حفظ تحریم ها خلاف اصل مذاکره است
کانال تلگرام سمنان لاین

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به فرموده رهبری در مورد تاکید آمریکا درباره چارچوب تحریمها، گفت: باقی ماندن تحریم ها علیه ایران اسلامی، خلاف اصل مذاکره است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمد شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان به دیدار اخیر رهبر انقلاب با نمایندگان مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و افزود: ایران با قدرتهای دنیا مذاکره کرد که تحریمها برداشته شود.
وی با اشاره به اینکه رهبر انقلاب برجام را مساله روز دانستند، ادامه داد: مسایل بعد از برجام مهمتر از خود برجام است و رهبری تاکید کردند که به آمریکا می گوییم تمام تحریمهای علیه ایران که مربوط به آمریکاست باید یکجا لغو شود.
شاهچراغی تصریح کرد: اگر آمریکا تهدید کند ما هم تهدید می کنیم و اگر آنها اجرای روند تفاهم هسته ای را متوقف کنند، ایران نیز کار را متوقف می کند و اینطور نیست که ایران کاری نکند.
وی با اشاره به فرموده رهبری مبنی بر لزوم بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی، گفت: برای رفع ابهام ها، برجام باید توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی شود.
امام جمعه سمنان به حضور و سخنرانی یک موافق و یک مخالف برجام در مجلس خبرگان رهبری برای رفع ابهام از برجام اشاره و خاطرنشان کرد: با وجود سخنرانی دو طرف، برای نمایندگان خبرگان رفع ابهام نشد که آیا این تفاهم بزرگترین کار بوده که در نظام جمهوری اسلامی انجام گرفته است یا نه.
وی با بیان اینکه حفظ چارچوب های تحریم علیه ایران پس از مذاکره هسته ای از صحبتهای بد مسوولان آمریکایی است، ادامه داد: اوباما مذاکرات هسته ای را فرصت خوبی برای آمریکا در داخل و خارج از ایران، برای آمریکا دانسته است و رهبر انقلاب در این مورد و درباره نفوذ آمریکا هشدار دادند.
وی تاکید کرد: قدرت آمریکا در منطقه فرو ریخته و می خواهد آن را بازسازی کند و به همین خاطر می گوید مقاومت، بشار اسد، لبنان و … نباشد که رهبر انقلاب به مسوولان کشور تذکر دادند که چرا جواب مسوولان آمریکا را نمی دهید.
شاهچراغی گفت: رهبری به مسوولان فرمودند نگویید که مسوولان آمریکا برای خودشان صحبت می کنند زیرا اگر مسوولان ایران چیزی نگویند، مسوولان آمریکا حرف هایشان را به صورت مصوبه در می آوردند و اگر دشمن حرفی می زند باید پاسخش را داد.
وی به برگزاری رزمایش نیروی مقاومت بسیج در تهران اشاره و خاطرنشان کرد: برگزاری این گونه رزمایش ها نماد قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی است، اقتداری که برای دفاع است و نه تجاوز.
وی به ارزش و مقام روز دحو الارض بیست و پنجم ذیقعده، روز گسترش زمین اشاره کرد و گفت: علاوه بر ارزش عبادت در این روز، این روز به حکومت حضرت ولی عصر(عج) گره خورده است.
امام جمعه سمنان به هفته تعاون، روز زیارت امام هشتم، شهادت آیت الله قدوسی دادستان کل کشور در چهاردهم شهریور سال 60 و همچنین یاد و خاطره شهدای روز 17 شهریور و نقش این روز در تاریخ پیروزی نقلاب اسلامی اشاره کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب