19:32:18 - چهار شنبه 2 سپتامبر 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار سمنان ؛ وجود 5 هزار میلیارد تومان پروژه‌ نیمه‌تمام در استان سمنان
کانال تلگرام سمنان لاین

به گزارش سمنان لاین ،محمد وکیلی بعد از ظهر امروز در کارگروه توسعه روستایی و عشایری استان سمنان، توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را از اولویت‌های دولت معرفی کرد و اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی باید درون‌گرا، پایدار و همراه با توسعه متوازن باشد.

وی با تأکید بر اینکه فرهنگ مدیریتی در کشور باید تغییر کند، افزود: در ایران، 96 هزار میلیارد تومان و در استان سمنان، 5 هزار میلیارد تومان پروژه‌ نیمه‌تمام وجود دارد؛ هر مدیری که آمده، قرارداد احداث پروژه جدیدی را امضا کرده، اما در دولت یازدهم اولویت بر تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است.

زندوکیلی با بیان اینکه در روستاها صرفاً هزینه مالی شده است، بیان کرد: توسعه نیازمند صرف هزینه نیست؛ مدیریت و نظارت از دیگر ارکان توسعه هستند و در هر استان با شناخت منابع استانی، راهکار خروج از خالی شدن روستاها باید فراهم شود.

وی گفت: برخی از روستاها به دنبال شهر شدن هستند؛ شناسنامه روستایی باید تدوین و سرمایه‌های هر روستا مشخص شود.

استاندار سمنان خواستار هماهنگی ملی برای رفع مشکلات روستاییان شد و خاطر نشان کرد: در اقتصاد مقاومتی درون‌گرا توجه به اقتصاد روستاها در اولویت قرار دارد؛ امروز با آوردن زیرساخت‌ها نیز نتوانستیم از خالی شدن روستاها جلوگیری کنیم.

زندوکیلی با اشاره به مدیریت بدون هزینه به‌عنوان نخستین بحث اقتصاد مقاومتی افزود: اقتصاد درون‌زا باید برای همه تعریف شود؛ همچنین سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که توسط مقام معظم رهبری به ما آموخته‌ شده، باید چندین بار مرور شود.

وی بیان کرد: باید از دشمن یاد بگیریم و آسیب‌های خود را شناسایی و آن‌ها را برطرف کنیم؛ کشور باید به‌قدری قدرتمند شود که مقابل تحریم‌ها مشکلی نداشته باشد.

استاندار سمنان با بیان اینکه تمام مشکلات از آمارسازی‌ها نشأت می‌گیرد، گفت: روستاییانی که تولیدکننده هستند، نباید نگران بازار فروش محصولات خود باشند؛ همه دستگاه‌های اجرایی باید دست در دست هم دهند تا مشکلات روستاییان را برطرف کنند.

زندوکیلی ادامه داد: در کارگروه توسعه روستایی و عشایری استان سمنان باید برای مشکلات روستاییان برنامه‌ریزی شود و خیال آن‌ها در خصوص فروش محصولات و خریداری مواد اولیه راحت باشد.

این مسئول با تأکید بر لزوم توجه به توسعه پویای شهرها و روستاها تصریح کرد: اگر مشکل آب در شهرها وجود دارد، باید به فکر مشکلات آبی در روستاها نیز بود؛ همچنین در بخش بهداشت و درمان باید به روستاها مانند شهرها توجه ویژه‌ای داشت.

وی با بیان اینکه سمنان از آمادگی لازم برای اجرای طرح‌های عملیاتی در روستاها برخوردار است، افزود: تمام تلاش استانداری سمنان در جهت کم کردن باری از دوش دولت است و استانداری تمام تلاش خود را برای بهبود وضع روستاهای استان انجام خواهد داد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب