8:39:38 - سه شنبه 28 آوریل 2015
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خانه های سنتی سنگسری ظرفیتی برای اقامت گردشگران خارجی
کانال تلگرام سمنان لاین

سرپرست معاونت گردشگری اداره كل ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: بسياری از خانه های مهديشهر قابليت تبديل به اقامتگاه سنتی را دارند.

به گزارش سمنان لاین ، مریم سلمانیان صبح سه شنبه در دیدار اعضای شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر با مدیر كل میراث فرهنگی استان سمنان در محل این اداره کل اظهار داشت: از ظرفیت خانه های سنتی مهدیشهر می توان برای اقامت گردشگران به خصوص گردشگران خارجی استفاده كرد.

وی گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر می تواند در زمینه شناسایی خانه های سنتی و مالكان این خانه ها با اداره میراث فرهنگی این شهرستان مشاركت داشته باشد و در زمینه اقامتگاه‌های بوم گردی در استان تبدیل به الگو شود.

مدیر كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این دیدار گفت: شهرداری و شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر می تواند همكاری و همراهی مناسبی با این اداره كل داشته باشد.

حسین خواجه بیدختی افزود: این همكاری‌ها می‌تواند در زمینه توسعه برنامه‌های میراث فرهنگی باشد و باعث رونق و توسعه زیرساختهای گردشگری این شهرستان شوند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر نیز با اشاره به نامگذاری امسال به نام «دولت و ملت، همدلی و همزبانی»، گفت: ایجاد همدلی و همزبانی بین دو نهاد مردمی میراث فرهنگی و شهرداری و شورای اسلامی مهدیشهر ضروری است.

علی عبدالحسینی با تاكید بر اینكه مهدیشهر دارای پتانسیل بالایی در زمینه جذب گردشگر است، گفت: خانه های تاریخی این شهرستان نیاز به توجه بیشتر دارند.

وی از برگزاری «جشنواره گردشگری ایل سنگسر» در تاریخ ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت ماه خبر داد و افزود: این جشنواره با هدف نمایش قابلیت‌های ایل سنگسر برگزار می شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان مهدیشهر در خاتمه برگزاری كوچ نمادین عشایر ایل سنگسر، برگزاری نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی، رونمایی از آلبوم موسیقی سنتی سنگسری، برگزاری سمینار تخصصی عشایر و … را از جمله برنامه های این جشنواره اعلام كرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب